Najdłuższy por na świecie. Warzywo wielkości człowieka

Pewien brytyjski hodowca, Derek Hulme, wyhodował najdłuższy por na świecie. Rekordowe warzywo mierzy aż 143,2 centymetry wysokości (nie licząc liści), dzięki czemu znalazło ono swoje miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Okaz wyrósł we wschodniej części Wielkiej Brytanii w mieście Stoke-on-Trent.

article cover
Facebook

Podczas tegorocznego festiwalu olbrzymich warzyw - odbywającego się w Malvern (wschodnia Wielka Brytania) CANNA UK National Giant Vegetable Championships - swój wyjątkowy por zaprezentował pewien brytyjski hodowca - Derek Hulme.

Jak się okazało, jego okaz miał aż 143,2 centymetry długości, dzięki czemu zwyciężył w konkursie na najdłuższy por i co więcej, został okrzyknięty najdłuższym tego rodzaju warzywem wyhodowanym w historii. Rekordowy por trafił nawet do Księgi Rekordów Guinnessa.

- W 2019 roku ja i kilku innych hodowców gigantycznych warzyw otrzymaliśmy paczkę 30 nasion bułgarskich długich porów, aby spróbować wyhodować pierwszy w historii rekord świata w zakresie najdłuższego pora na świecie - powiedział Hulme.

- Z powodu pandemii koronawirusa nie byłem w stanie zabrać ze sobą porów na żadne pokazy, ale w tym roku wziąłem udział w odbywających się w Malvern CANNA UK National Giant Vegetable Championships i oficjalnie zgarnąłem rekord Guinnessa na najdłuższy por na świecie - dodał.

Co prawda, wspominany okaz imponuje długością, jednak do najcięższych porów bardzo mu daleko. Najcięższe tego rodzaju warzywo ważyło ponad 10 kilogramów. Co ciekawe, również zaprezentowano je w Malvern, tylko że w 2015 roku.

Zapadliska na pogórniczych terenachProgram Czysta Polska
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas