Tir przejechał aktywistkę pod rzeźnią. Padł wyrok

W połowie 2020 r. działaczka na rzecz zwierząt została śmiertelnie potrącona przed kanadyjską rzeźnią, gdzie odbywało się czuwanie, a ludzie poili świnie wiezione na rzeź. Po prawie trzech latach padł wyrok, a kierowca ciężarówki przyznał się do "nieostrożnej jazdy".

Ciężarówka wiozła świnie na rzeź
Ciężarówka wiozła świnie na rzeźDavid McNewGetty Images

Regan Russel była wieloletnią działaczką na rzecz zwierząt, działała m.in. z grupą Toronto Pig Save, a w latach 80. przeszła na weganizm i wielokrotnie uczestniczyła w kampaniach przeciw traktowaniu zwierząt masowej hodowli.

Śmierć za zwierzęta

W czerwcu 2020 r. ciężarówka wioząca świnie do rzeźni zatrzymała się na światłach przed zakładem Sofina Foods w Ontario Kanadzie. W tym czasie działacze podeszli do ciężarówki i zaczęli poić zwierzęta. Kiedy sygnalizacja wskazała zielone światło, kierowca ruszył, potrącając obecną na pasie ruchu kobietę. "Nie ma dnia, żebym tego nie żałował" - miał mówić kierowca podczas ogłaszania wyroku w marcu 2023 r.

W wyniku wypadku kobieta zmarła. W dochodzeniu nie wykazano, że kierowca potrącił kobietę z premedytacją. Sprawa wróciła w marcu 2023 r., a kierowca przyznał się do tego, że nie zachował ostrożności, w wyniku czego doprowadził do śmierci 65-letniej kobiety.

Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 2000 dolarów i dostał nakaz prowadzenia pojazdu wyłącznie w czasie przejazdu z i do pracy.

Ojciec zabitej kobiety powiedział przed sądem, że żadne wymierzenie sprawiedliwości nie wynagrodzi śmierci jego córki. Dodał również, że aktywiści, którzy bronią zwierząt i kontynuują akcje na ich rzecz, oddają cześć i sprawiedliwość zmarłej.

Bliscy Regan Russell powiedzieli przed sądem, że nadal opłakują śmierć kobiety, choć od wypadku minęły prawie trzy lata.

"Cisza odbija się echem od ścian. Smutek zatrzymał mnie w miejscu. Nie ma jej już tutaj, a ja nie mam powodu, żeby iść do pracy" - mówił mąż Regan Russel.

Demonstranci z grupy Toronto Pig Save na rozprawę sądową przynieśli plakaty i transparenty głoszące "Jesteśmy Regan Russell".

"Zwierzostan": Walka o prawa zwierząt w PolscePOLSAT GO
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas