Krokodyle wciągnęły kobietę do wody. Wszystko trwało zaledwie chwilę

Tragedia wydarzyła się niedaleko Kala Ghoda w pobliżu Bombaju, na zachodnim wybrzeżu Indii. Ludzie zaalarmowali służby, że krokodyle jakoby wciągnęły do wody 50-letnią kobietę. Hinduska nie żyje, jej ciało odzyskano i... pojawiły się pewne wątpliwości.

Krokodyl błotny uchodzi za gatunek groźny dla człowieka
Krokodyl błotny uchodzi za gatunek groźny dla człowieka123RF/PICSEL

To znaczy, jasne jest, że grupa krokodyli rozszarpała ciało kobiety. To zresztą był powód, dla którego nie tak łatwo było je wyłowić. Wokół ciała krążyła liczna grupa gadów, więc zaalarmowane służby nie miały nawet jak wejść do wody po zwłoki. Strażnicy z Vadodara Fire and Emergency Services informowali, że musieli czekać pół godziny zanim stało się to możliwe, a w tym czasie odstraszali zwierzęta.

Mieszkańcy Kala Ghoda koło Bombaju zaalarmowali ich, twierdząc że krokodyle wciągnęły do rzeki Vishwamitri 50-letnią kobietę do wody. rzeczywiście, strażnicy po przybyciu na miejsce zauważyli ciało nieszczęśnicy w paszczy zwierzęcia, ale gdy próbowali je odzyskać, ten zanurzył się, a do uczty dołączyły inne.

W Indiach spotyka się trzy gatunki krokodyli: krokodyla błotnego, krokodyla różańcowego i gawiala gangesowegocatherinelprod123RF/PICSEL

Po jakimś czasie ciało udało się im odebrać, ale jest ono trudne do identyfikacji. Strażnicy mają jednak pewne wątpliwości, czy aby na pewno krokodyle porwały i wciągnęły ofiarę. Możliwe, że przyczyny były inne, a kobieta wpadła do wody np. już martwa, po jakimś problemie medycznym. Ma to wyjaśnić sekcja zwłok, o ile uda się ją przeprowadzić.

Powodzie w Indiach. Krokodyle się przemieszczają

W ostatnich tygodniach na Indie spadły powodzie, które spowodowały, że część krokodyli przemieściła się na nowe łowiska. Zwierzęta dostały się na tereny zamieszkałe i liczna incydentów z udziałem ludzi zwiększyła się.

W Indiach spotyka się trzy gatunki krokodyli. O ile duży, ale głównie rybożerny gawial gangesowy o wydłużonej paszczy rzadko jest groźny dla człowieka, o tyle krokodyl różańcowy i krokodyl błotny stwarzają pewne zagrożenie.

Według strony crocattack.org, w 2023 roku najwięcej ataków krokodyli na ludzi zdarzyło się w Indonezji - 170. Indie zajmują drugie miejsce ze 107 atakami, z czego 51 okazało się śmiertelnych. Dla porównania - w Australii mieliśmy 16 takich zdarzeń. Najwięcej ataków znalazło się na koncie krokodyla różańcowego, który zamieszkuje południową Azję i Australię, czyli tereny dość zaludnione i bliskie morskich wybrzeży. Krokodyl błotny jest trzeci w tych statystykach. On, krokodyl różańcowy i afrykański krokodyl nilowy zdecydowanie przodują w zestawieniach tragicznych zdarzeń z udziałem ludzi.

W Sosnowcu znaleziono dwa krokodyle nilowe. Jeden z nich był martwyŚląska policjamateriały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas