Gigantyczne osuwisko na autostradzie w USA. Zdjęcia robią wrażenie

Jezdnia na przełęczy Teton w stanie Wyoming została przerwana przez wielkie osuwisko. Departament Transportu przekazał, że awaria jest katastrofalna, a jej skutki nieodwracalne.

Nad przełęczą Teton w stanie Wyoming w USA zawaliła się droga. Osuwisko robi piorunujące wrażenie
Nad przełęczą Teton w stanie Wyoming w USA zawaliła się droga. Osuwisko robi piorunujące wrażenieASSOCIATED PRESS/East NewsEast News

Departament Transportu Stanów Zjednoczonych podaje, że "autostrada Teton Pass stanowi kluczowe połączenie dla osób dojeżdżających do pracy i turystów podróżujących z Victor w stanie Idaho i Jackson w stanie Wyoming", które znajdują się także w pobliżu Parku Narodowego Grand Teton.

Gubernator Wyoming Mark Gordon powiedział, że wydział transportu pracuje nad "długoterminowym rozwiązaniem przebudowy jezdni".

Gigantyczne osuwisko zmiotło jezdnię z powierzchni ziemi

W czwartek fragment Teton Pass zaczął osuwać się na jednym zboczu góry, tworząc pęknięcia na obu jezdniach. Wtedy droga została zabezpieczona, a dziury - załatane.

Jednak szczęście nie trwało długo. Już następnego dnia rano, w piątek, doszło do kolejnej awarii. Lawina błotna, która zeszła kilka kilometrów dalej, wywołała bardzo silne drgania. Te zaś zniszczyły Teton Pass na dobre.

Ogromny fragment drogi osunął się w dół piaszczystego zbocza, tworząc wielką wyrwę w środku jezdni. Potem gdy ekipa ratowników próbowała objechać osuwisko, to kolejne fragmenty zaczęły odpadać, co tylko powiększyło gigantyczny lej, niszcząc całą drogę.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle droga nad przełęczą Teton zostanie naprawiona.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas