Przerażające sceny na jarmarku w Skaryszewie. Konie biegały przez ogień

Podczas jarmarku w Skaryszewie (woj. mazowieckie) odbył się pokaz musztry i jazdy konnej, który wywołał falę krytyki. Zwierzęta przebiegały przez podpaloną słomę, co mogło się wiązać ze stresem i obrażeniami u koni. Na potencjalne zagrożenia zwrócili uwagę internauci. "Żaden koń nie ucierpiał" - zapewniło miasto, ale jednocześnie usunęło relację z pokazu ze swoich mediów społecznościowych.

Kolejne kontrowersje wokół jarmarku końskiego w Skaryszewie. Falę negatywnych komentarzy wzbudził pokaz musztry, podczas którego konie biegały przez ogień. Nagranie z pokazu już zniknęło z oficjalnego profilu miasta
Kolejne kontrowersje wokół jarmarku końskiego w Skaryszewie. Falę negatywnych komentarzy wzbudził pokaz musztry, podczas którego konie biegały przez ogień. Nagranie z pokazu już zniknęło z oficjalnego profilu miastaWojciech Olkusnik/East News/X/@thepolandnews_East News
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Jarmark Koński "Wstępy" w Skaryszewie budzi kontrowersje od wielu lat. Obrońcy praw zwierząt alarmowali między innymi o tym, że podczas targu odbywa się sprzedaż koni na rzeź. Zdarzało się, że aktywiści specjalnie wykupywali zwierzęta, aby uratować im życie. Wątpliwości działaczy budziły także warunki transportu i traktowanie koni.

Skaryszew. Fala krytyki po pokazie na jarmarku końskim "Wstępy"

W tym roku o jarmarku w Skaryszewie zrobiło się głośno jeszcze z innego powodu. W poniedziałek w ramach targu odbył się pokaz musztry i jazdy konnej. Jeźdźcy ubrani byli w wojskowe mundury, a w czasie wydarzenia m.in. przejeżdżali konno przez podpaloną słomę.

Mężczyzna prowadzący pokaz w tym samym czasie żartował, mówiąc do mikrofonu, że "konia proszę może dodatkowo zmoczyć, (...) żeby mu się ogon nie zapalił".

Pokaz transmitowany był na żywo przez oficjalny profil Miasta i Gminy Skaryszew na Facebooku. Bieg koni przez ogień spotkał się z dużą krytyką internautów. "Szok. Kto na to pozwolił?", "Żenada, jak można tak traktować zwierzęta?" - komentowali widzowie w mediach społecznościowych.

Do negatywnych komentarzy odnieśli się przedstawiciele miasta w komentarzach na Facebooku.

Szanowni Państwo, pokaz musztry był przygotowany przez profesjonalną grupę, która niejednokrotnie prezentuje się na różnych wydarzeniach, na których przedstawiają swoje niezwykle umiejętności. Pokaz był w pełni kontrolowany przez ekipę. Podczas pokazu żaden koń nie ucierpiał. Całość była odpowiednio zaplanowana, przygotowana i zabezpieczona.
Miasto i Gmina Skaryszew

Mimo tych zapewnień zapis transmisji z poniedziałkowego pokazu został usunięty z profilu Miasta i Gminy Skaryszew.

Todorovden. Święto koni to początek Wielkiego Postu w Bułgarii© 2023 Associated Press
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas