Lubuskie. Pożar złomowiska. W akcji 100 strażaków

Około 100 strażaków z województwa lubuskiego i dolnośląskiego od wielu godzin walczy z pożarem złomowiska. Ogień rozprzestrzenił się w miejscowości Tomaszowo pod Żaganiem.

Pożar na składowisko jest określony jako trudny
Pożar na składowisko jest określony jako trudnyOSP Małomicemateriały prasowe

W sobotę rano płonie składowisko samochodów w miejscowości Tomaszowo koło Żagania (Lubuskie). Na miejscu z pożarem walczyło 30 strażackich zastępów. W akcji uczestniczyło ok. 100 strażaków. Ochotnicza Straż Pożarna w Małomicach poinformowała, że walka z ogniem trwa od wielu godzin.

Lubuskie. Pożar na składowisku samochodów

Pożar wybuchł nocą z piątku na sobotę. "Pali się złomowisko odpadów metalowych o wielkości około hektara. Ogniem objęta jest powierzchnia około pięciu arów" - powiedział st. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej.

Na miejsce zdarzenia dojechał również pluton z woj. dolnośląskiego. Na miejscu akcją dowodzi zastępca komendanta lubuskiej straży pożarnej.

Pożar jest określony jako trudny. "Sytuacja nie została jeszcze opanowana, ale pożar nie rozprzestrzenia się" - powiedział mł. bryg. Kaniak.

Walka z pożarem zajmie wiele godzin. Strażacy muszą rozbierać palące się złomowisko i przelewać je środkiem gaśniczym. Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona.

Żmije rozpoczęły sezon godowy. Jadowite węże można spotkać w polskich lasachPolsat News
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas