Kto wie, jak dbać o elektrośmieci? Eko konkurs rozstrzygnięty

Konkurs ekologiczny "Eco Studio ELECTRO - SYSTEM" został rozstrzygnięty. Jury wyłoniło zwycięskie placówki edukacyjne, które pokazały, jak właściwie segregować elektroodpady.

article cover
materiały prasowe

Znamy zwycięzców konkursu ekologicznego "Eco Studio ELECTRO - SYSTEM". Jury w skład którego weszli ambasadorzy projektu edukacyjnego: Magda Bereda i Kuba Adamiak oraz przedstawiciele organizacji odzysku ELECTRO - SYSTEM wybrali najciekawsze materiały wideo, które opowiadają o tym, jakie jest właściwe postępowanie z elektroodpadami.

Magda Bereda i Kinga Szewczuk
Magda Bereda i Kinga Szewczukmateriały prasowe

Elektrośmieci i nagrodzone filmy

Wielki Finał ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Eco Studio ELECTRO - SYSTEM" odbędzie się 15 września na warszawskim Żoliborzu i będzie miał charakter festiwalu muzyczno-ekologicznego na Sprzątanie Świata. W czasie finału w akcję włączą się gwiazdy zaangażowane ekologicznie oraz uczniowie szkół z całej Polski. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe w postaci urządzeń elektronicznych.

Prace konkursowe zwycięzców: I miejsceII miejsceIII miejsce.

Na podium znaleźli się: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym, Przedszkole Miejskie nr 5 w Ozorkowie i Szkoła Podstawowa w Bryńsku. W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu własnego filmiku do eko piosenki "Odzyskaj".

"Eco Studio ELECTRO - SYSTEM" to konkurs organizowany w ramach kampanii edukacyjnej, którego pomysłodawcą jest ELECTRO - SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Celem projektu jest poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami, a także ich wpływu na środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi.

W projekt zaangażowały się znane przez młodzież gwiazdy i influencerzy m.in. ambasadorzy - Magda Bereda i Kuba Adamiak, Kinga Sawczuk, Lena Moonlight, Natalia Sisik i Filip Lato. Gwiazdy te pojawią się również na nadchodzącym wydarzeniu.

Odbędzie się również symboliczne "Sprzątanie świata" i zbiórka drobnych elek-trośmieci, takich jak: popsute telefony komórkowe, tablety, słuchawki, odtwarzacze mp3.

Przesłanie

Jednym z głównych celów projektu Eco Studio ELECTRO - SYSTEM jest dotarcie do jak największego grona odbiorców z apelem o nie wyrzucanie elektroodpadów do zwykłego kosza na śmieci. Co zatem należy z nimi zrobić? Jeśli chcemy oddać duży sprzęt, np. lodówkę, pralkę lub kuchenkę, możemy skorzystać z systemu bezpłatnych odbiorów dużego AGD realizowanych pro-sto z naszego domu. Wystarczy wejść na stronę www.DECYDUJESZ.pl i wypełnić formularz. Usługa jest bezpłatna i dostępna w całej Polsce.

Drobne elektroodpady takie jak: smartfon, myszka, kalkulator, tablet, latarka można wrzucić do specjalnego pojemnika - tzw. electroboxa. W każdej gminie działa też Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK, do którego wszelkie elektroodpady można dostarczyć we własnym zakresie.

„Eco Studio ELECTRO - SYSTEM”: Mecz Green Team kontra Eko ŚwiryBee Music
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas