Dziś Godzina dla Ziemi. Zgaśnie Pałac Kultury i budynek Senatu
Jak co roku, w ostatnią sobotę marca, organizowana jest akcja "Godzina dla Ziemi". W wielu miastach na świecie na 60 minut zgasną iluminacje. W wydarzenie po raz kolejny włącza się Warszawa. W stolicy zgaśnie oświetlenie m.in. Pałacu Kultury i Nauki oraz siedziby polskiego Senatu.
"Godzina dla Ziemi" w 2023 r. wypada 25 marca. Po raz kolejny w akcję zaangażowała się Warszawa, a wydarzenie objęte jest honorowym patronatem prezydenta Rafała Trzaskowskiego.
Godzina dla Ziemi 2023. Ile trwa i kto bierze udział?
O godzinie 20:30 na 60 minut wyłączone zostaną m.in. światła Pałacu Kultury i Nauki oraz iluminacje murów obronnych Starego Miasta i na moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie. W tegoroczną akcję włączają się także stołeczne placówki edukacyjne i instytucje kultury.
W akcję włączył się również Senat, który na godzinę wygasi iluminację gmachu Senatu i światła w budynku przy ul. Wiejskiej.
Skąd wzięła się Godzina dla Ziemi i dlaczego ją obchodzimy?
"Godzina dla Ziemi" to ogólnoświatowa akcja organizowana przez WWF, w ramach której firmy, miasta i zwykli obywatele wyłączają na godzinę światła i iluminacje. Takie działanie ma skłonić do refleksji na temat środowiska i tego, jak każdy z nas może wpłynąć na jego ochronę.
Tegoroczna edycja wydarzenia "Godzina dla Ziemi" 2023 poświęcona jest walce z wymieraniem gatunków. "W ciągu ostatnich 50 lat monitorowane populacje gatunków zwierząt zmniejszyły się o 69 proc." - alarmuje WWF.
Źródła: Interia, PAP