Dominika Tarczyńska z programu "Czysta Polska" wybrana dziennikarką roku

Prowadząca program "Czysta Polska" w Polsat News Dominika Tarczyńska została wybrana dziennikarką roku według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW). Organizacja doceniła m.in. jej zaangażowanie i wsparcie rozwoju zielonej energii w Polsce.

W Serocku trwa konferencja PSEW2023 dotycząca sytuacji na rynku odnawialnych źródeł energii. We wtorek podczas wydarzenia przyznano także specjalne nagrody dla dziennikarzy i organizacji ekologicznych.

Dominika Tarczyńska z Polsat News dziennikarką roku PSEW

Laureatką nagrody dla dziennikarki roku została Dominika Tarczyńska, jedna z prowadzących program "Czysta Polska" i reporterka programu "Nowy Dzień" na antenie Polsat News. Dziennikarka jest także zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

Dominika Tarczyńska w tematykę ochrony środowiska jest zaangażowana od 2019 r., a od 2021 r. prowadzi w Polsat News program "Czysta Polska" o klimacie, przyrodzie i ekologii. Reportaże i pełne odcinki ukazują się także w serwisie Zielona Interia. Program niedawno świętował emisję setnego odcinka.

Reklama

Nagroda za wsparcie rozwoju OZE w Polsce

"Na antenie uczy i edukuje na temat ekologii, ochrony środowiska. Wnikliwie i rzetelnie rozwija na antenie debatę o zielonej transformacji. Branża energetyczna to trudna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina - tym bardziej doceniamy profesjonalizm, zaangażowanie i wsparcie rozwoju OZE w Polsce" - uzasadnili swój wybór organizatorzy plebiscytu.

- Ta nagroda jest tak naprawdę nagrodą dla Polsat News. Żadna inna telewizja w Polsce nie poświęca ochronie środowiska, zmianom klimatu i energetyce tyle czasu antenowego, co właśnie Polsat News. Tłumaczymy widzom transformację energetyczną i korzyści z przejścia na odnawialne źródła energii. Jesteśmy zawsz tam, gdzie potrzebuje nas natura - mówi dziennikarka roku. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy