Zaskakująca nowa funkcja w aplikacji mObywatel. W Polsce przyda się każdemu

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło aktualizację aplikacji mObywatel. Wśród nowości znajduje się jedna, szczególnie interesująca funkcja, która może się przydać każdej Polce i każdemu Polakowi. Dzięki niej zadbamy o swoje zdrowie i uchronimy przed niebezpieczeństwem dzieci oraz osoby starsze.

 W aktualizacji mObywatela o numerze 4.17.0 znalazła się dość zaskakująca funkcja. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że dzięki aplikacji pokażemy w telefonie dowód albo załatwimy sprawę urzędową. Teraz jednak czeka nas zupełna nowość: od września w mObywatelu 2.0 można też sprawdzić... jakość powietrza.

Aktualizacja mObywatel 2.0. Teraz w aplikacji znajdziesz dane o smogu

Nową funkcję potwierdza spis nowości dodanych do aplikacji udostępniony w sklepie App Store. Czytamy w nim, że Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło w mObywatelu 2.0 trzy nowe usługi:

Reklama
  • historia pojazdu;
  • Centralny Rejestr Wyborców;
  • oraz właśnie jakość powietrza.

Informacje o smogu będą dostępne jako nowa pozycja w zakładce Usługi aplikacji mObywatel. Po przejściu na nią i udostępnieniu danych o lokalizacji wyświetlony zostanie symbol pokazujący aktualną jakość powietrza w danym miejscu. Będzie on zmieniał kolor w zależności od natężenia smogu.

Funkcja "Jakość powietrza" w mObywatelu wskaże nam następujące dane: stężenie pyłów PM2.5 i PM10, temperaturę powietrza, wilgotność oraz ciśnienie atmosferyczne. Użytkownicy będą mogli wybrać kilka ulubionych lokalizacji, takich jak np. dom czy miejsce pracy i sprawdzać stężenie smogu również w tych miejscach.

W planach jest także to, aby stan powietrza w wybranej lokalizacji był widoczny już z ekranu głównego aplikacji mObywatel 2.0. Aktualizacja z informacjami o smogu jest dostępna póki co tylko na urządzenia z systemem iOS (Apple). Funkcja na smartfony i tablety z Androidem nie jest jeszcze dostępna.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smog | jakość powietrza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama