Pożar odpadów na Dolnym Śląsku. Trzeba było użyć koparki

We wtorek, 13 września we wsi Sobolew na Dolnym Śląsku doszło do pożaru odpadów. Z ogniem walczyło 10 zastępów straży pożarnej, którzy musieli użyć koparki do przerzucania odpadów. To nie pierwszy raz, gdy w tym miejscu wybucha pożar śmieci.

Jak poinformowali strażacy, zgłoszenie o pożarze wpłynęło nad ranem, ok. godz. 6:00. Paliła się hałda śmieci o powierzchni ok. 80 metrów kwadratowych. Do pożaru doszło w miejscowości Sobolew w gminie Wądroże Wielkie.

Sobolew na Dolnym Śląsku. Pożar hałdy śmieci

Pożar gasiło 10 zastępów straży pożarnej z kilku okolicznych miejscowości, m.in. Jawora, Środy Śląskiej i Wądroża Wielkiego. "Sprawne działania pozwoliły na szybką lokalizację pożaru" - relacjonują służby. Na miejscu pracowali także inspektorzy ochrony środowiska.

"Gmina Wądroże Wielkie zapewniła koparkę, dzięki której możliwe było przerzucenie palących się odpadów i przelanie ich wodą tak, aby wyeliminować ewentualne ukryte ogniska pożaru" - poinformowała straż pożarna.

Reklama

To nie pierwszy raz gdy w tym miejscu wybuchł pożar odpadów. Do poprzedniego doszło w 2021 r., również we wrześniu.

Istniało ryzyko, że pożar przeniesie się na inne odpady, które znajdowały się w okolicy. Strażakom udało się jednak powstrzymać rozprzestrzenianie ognia. W pożarze nikt nie ucierpiał. Sprawę będzie teraz badać policja.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy