Groźny pożar śmieci w Lęborku. Płonęły opony, plastiki i pianki do demontażu

W Lęborku (woj. pomorskie) wybuchł pożar miejsca składowania opon, plastików i pianek do demontażu samochodów o powierzchni 6 tys. m kw. Trwa akcja gaśnicza - informuje straż pożarna.

 Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, w Lęborku pali się miejsce magazynowania opon, plastików i pianek do demontażu pojazdów o powierzchni 6 tys. metrów kwadratowych.

Pożar odpadów w woj. pomorskim

"Na miejscu są 33 zastępy straży pożarnej. Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych. Trwa akcja gaśnicza" - poinformował rzecznik. Z uwagi na pożar na trasie Lębork-Słupsk wstrzymano ruch pociągów.

Akcja gaszenia palących się opon, plastików i pianek w Lęborku trwała w piątek do rana. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Lęborku przy ul. Słupskiej o godz. 17.40. "Na miejsce zdarzenia dyżurny w początkowej fazie wysłał jedenaście zastępów straży pożarnej. Po dojeździe okazało się, że palą się zgromadzone śmieci: opony, plastiki, pianki poliuretanowe" - wyjaśnił Łukasz Płusa.

Reklama

Zobacz także: Przy granicy zatrzymano nielegalny transport 26 ton odpadów z Niemiec

Konieczny był specjalistyczny sprzęt

Na miejscu pracowała także specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Gdyni. Konieczne było również wykorzystanie specjalnego środka pianotwórczego oraz aparatów oddechowych.

"W chwili obecnej strażacy gaszą pożar. Prognozowane działania strażaków będą trwały do wczesnych godzin porannych" - powiedział Płusa.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pożar | opony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy