Niesamowita walka niedźwiedzi grizzly. Wideo bije rekordy popularności

W internecie opublikowano wyjątkowe nagranie, na którym widać jak pojedynkują się ze sobą dwa niedźwiedzie grizzly. Niesamowite wideo, pokazujące jak przyroda wygląda naprawdę, w ciągu tygodnia obejrzało już pół miliona osób.

article cover
Agencja FORUM
W serwisie YouTube opublikowano niemal 9-minutowe nagranie, na którym widać jak dwa olbrzymie niedźwiedzie grizzly walczą między sobą o dominację przed zbliżającym się okresem godowym. Ich pojedynek mrozi krew w żyłach
W serwisie YouTube opublikowano niemal 9-minutowe nagranie, na którym widać jak dwa olbrzymie niedźwiedzie grizzly walczą między sobą o dominację przed zbliżającym się okresem godowym. Ich pojedynek mrozi krew w żyłach ArdeaAgencja FORUM

Film prezentujący walkę niedźwiedzi grizzly (Ursus arctos horribilis) udostępnił na swoim kanale w serwisie YouTube Brad Josephs, amerykański przewodnik po Alasce. Wideo zatytułowano "Monstrualne niedźwiedzie z Alaski rzucają się na siebie". W poniedziałek po południu film miał już 500 tys. wyświetleń.

USA. Walka niedźwiedzi grizzly hitem internetu

"To najdłuższa, najbardziej intensywna interakcja pomiędzy niedźwiedziami, jakiej doświadczyłem w ciągu 25 lat bycia przewodnikiem na półwyspie Alaski" - podkreślił Brad Josephs, autor nagrania. Przewodnik wyjaśnił, że niedźwiedzie to dwa gigantyczne samce, które walczyły na łące o dominację podczas godów.

Okres rozrodczy niedźwiedzi grizzly trwa od maja do lipca. W tym czasie większe samce często przeganiają mniejsze osobniki ze swojego terytorium. Te niedźwiedzie, które napotkają samca równego sobie, zazwyczaj walczą między sobą o teren.

Niedźwiedź grizzly, czyli trzy metry i 700 kilogramów

Przykład takiego właśnie zachowania widzimy na wideo nagranym przez amerykańskiego przewodnika i fotografa. Samce zmierzają ku sobie, aby za chwilę stanąć na tylnych łapach i wymierzać kolejne ciosy. Zwierzęta wymieniają się uderzeniami i chwytami niczym bokserzy i zapaśnicy. W czasie walki niedźwiedzie często używają także swoich szczęk, gryząc przeciwnika. Na koniec przegrany pochyla łeb w ukłonie, aby uznać wyższość zwycięzcy. Niedźwiedź, który wygrał walkę odchodzi, zostawiając pokonanego na pastwę losu.

Niedźwiedzie grizzly żyją wyłącznie w Ameryce Północnej. Ich wysokość, gdy stoją na tylnych łapach, może sięgać 2,8 metra. Najcięższe osobniki potrafią ważyć ok. 700 kg. W USA i Kanadzie w sumie żyje ok. 60 tys. niedźwiedzi grizzly, z czego na samej Alasce mieszka połowa tego gatunku.

Przemysław Białkowski podcast: Bieszczadzkie niedźwiedzieSCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas