Znęcał się nad psem w windzie, usłyszał zarzuty. Wszystko nagrała kamera

Do 5 lat więzienia grozi 45-letniemu mieszkańcowi Opola. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoim psem. Sprawa wyszła na jaw dzięki nagraniu z monitoringu z windy, gdzie właściciel dręczy zwierzę.

45-latek z Opola został zatrzymany za znęcanie się nad psem. Okrucieństwo mężczyzny udokumentowała kamera monitoringu w windzie
45-latek z Opola został zatrzymany za znęcanie się nad psem. Okrucieństwo mężczyzny udokumentowała kamera monitoringu w windzie123RF/Opolska Policja123RF/PICSEL

Pierwszy sygnał o tym, że na jednym z osiedli w Opolu może dochodzić do znęcania się nad psem policjanci otrzymali w drugiej połowie listopada. Według zgłoszenia mężczyzna miał wielokrotnie kopać i rzucać o podłogę drobną suczką psa w typie pinczera.

Opole. 45-latek znęcał się nad psem w windzie

Niepokój funkcjonariuszy wzbudziły psie odchody znalezione w windzie. Jak się okazało, były one dowodem na katowanie w tym miejscu zwierzęcia. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu windy, gdzie uwiecznione zostało okrutne zachowanie mężczyzny.

Pod koniec listopada dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu i pracy operacyjnej kryminalnych, funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem.

Zatrzymany to 45-letni mieszkaniec Opola. Policjanci dodatkowo w jego mieszkaniu zabezpieczyli kilka porcji narkotyków.

Mężczyzna został przewieziony do jednostki policji. Tam usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem oraz posiadania środków odurzających. Grozi mu do 5 lat więzienia. 45-latek został objęty policyjnym dozorem.

Pies został odebrany podejrzanemu i zbadany przez lekarza weterynarii, następnie został on przekazany osobie godnej zaufania, która będzie sprawowała opiekę nad zwierzęciem do czasu rozpatrzenia sprawy przez sąd w zakresie odebrania podejrzanemu psa.

Depresja u psów i kotówPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas