26-latek wyrzucił psa przez okno na beton. Grozi mu 7,5 roku więzienia

Prokuratura oskarżyła Janusza M. o przetrzymywania psa bez wody i wyrzucenie go przez okno. Mężczyźnie grozi 7,5 roku więzienia.

Zgodnie z opinią biegłych psychiatrów, oskarżony jest uzależniony od narkotyków
Zgodnie z opinią biegłych psychiatrów, oskarżony jest uzależniony od narkotykówPiotr KamionkaEast News

Prokuratura Rejonowa w Głogowie postawiła mężczyźnie zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżonemu grozi 7,5 roku więzienia, ponieważ wcześniej był karany za inne przestępstwa.

Mieszkaniec Głogowa został oskarżony o przetrzymywanie owczarka niemieckiego w pomieszczeniu gospodarczym bez dostępu do wody i pokarmu. Zwierzę było przywiązane do słupa; warunki, w których przebywało, doprowadziły do wyniszczenia organizmu.

Próba okrutnego zabójstwa psa

12 października 2022 r. Janusz M. usiłował zabić psa, w ten sposób, że założył mu pasek na szyję oraz owinął szyję kablem, po czym wyrzucił psa z okna zajmowanego na pierwszym piętrze mieszkania i przez pewien okres czasu trzymał zwierzę zwisające z okna, po czym zrzucił psa na betonowe podłoże.
rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn

Zwierzę przeżyło.

Agresja nie tylko w stosunku do zwierząt

Mężczyzna podczas interwencji policji zachowywał się agresywnie. Podczas zatrzymania uszkodził radiowóz, którym był przewożony. Straty wyceniono na 900 zł. Z tego powodu 26-latek odpowie również za zniszczenie mienia. Zdaniem biegłych lekarzy psychiatrów Janusz M. jest uzależniony od substancji psychoaktywnych.

Oskarżony przebywa obecnie w areszcie tymczasowym.  

Czy zimowa pogoda zostanie z nami na dłużej?Polsat News
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas