Wyjątkowe nagranie wilków i saren w jednym miejscu. "Żyją w zgodzie"

Mówi, że wilki i inne dzikie zwierzęta obserwuje od dawna i stoi po stronie przyrody. Leśny kawaler, bo pod taką nazwą publikuje treści w social mediach, opublikował film, z którego wynika, że na jednym terytorium żyją sarny i wilki. Jak to możliwe, że drapieżniki nie atakują saren i ich młodych?

Młody człowiek z wielką pasją, bo tak o sobie mówi "Leśny kawaler", zamieszcza w sieci liczne filmy ukazujące życie dzikich zwierząt. Mówi, że nagrywa zwierzęta bez płoszenia ich, ponieważ stoi po stronie zwierząt i dba o ich spokój. Niedawno użytkownik opublikował kilkuminutowy film przedstawiający wilki i sarny żyjące na tym samym terytorium. Dlaczego wilki nie atakują, wydawać by się mogło, "łatwego celu"?

Wili i sarny w jednym miejscu

Według młodego pasjonata przyrody obecne na filmie sarny i wilki żyją na tym samym leśnym obszarze od co najmniej 3, a nawet 4 miesięcy. 

Reklama

Leśny kawaler twierdzi, że malutkie jeszcze sarny widział i sfilmował pierwszy raz w czerwcu. W październiku odwiedził to samo miejsce, które jest również miejscem życia watahy wilków - 6 szczeniąt i dwójki rodziców.

Na nagraniu udostępnionym przez pasjonata przyrody rzeczywiście widać sarny i wilki kąpiące się w tym samym zbiorniku - nie przebywają tam jednak razem w tym samym czasie.

Jak wyjaśnić zachowanie wilków?

"To kolejny dowód na to, że przyroda jest cudem, a wilki to nie stworzenia, które zjadają wszystko, co się rusza..." - pisze Leśny kawaler. Zapytany w sieci o to, czy "wilki przerzuciły się na trawę", odpowiada, że wilki potrafią żyć ze swoimi potencjalnymi ofiarami na jednym terenie, ponieważ ich polowania nie są przypadkowe.

"Widać w filmie, że wilki nie robią czegoś bez namysłu. Warto też zaznaczyć, że wilki nie robią tego dla przyjemności, czy w wolnym czasie. Robią to, by żyć. Warto zaznaczyć, że wg. badań wilki polują na zwierzęta chore i słabe (8/10 osobników wg. badań). Czują to po zapachu. Nie bez przyczyny na wilka mówi się pasterz lasu. One się nie mylą, inni często się mylą" - pisze pasjonat. 

W obronie zwierząt

Leśny kawaler często zaznacza jak ważna jest ochrona zwierząt w Polsce. Regularnie zazanacza, że zwierzęta mają swoje prawa, w tym prawo do spokojnego życia. Zwraca również uwagę na nieetyczne polowania na zwierzęta np. podczas ich okresu godowego.

"Oby królowała tylko przyroda. Niech nie ingeruje człowiek. Niech wygra najlepszy w sprawiedliwych warunkach. Niech przekaże najlepsze geny nowemu pokoleniu. Polowania w okresie godowym powinny być stanowczo zakazane. Mam nadzieję, że ludzie się opamiętają, a jelenie w spokoju przeżyją ten wyjątkowy dla nich okres" - pisał Leśny kawaler we wrześniu podczas gdy jelenie przeżywały rykowisko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wilk | sarny | przyroda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy