​Własny las? Taki ma Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wraz z wykładowcami, pracownikami i studentami zasadzili tysiąc drzew w Wiórku, w podpoznańskiej gminie Mosina. W ten sposób uczelnia chce zachęcić do dbania o środowisko.

W zagajniku zasadzono tysiąc buków
W zagajniku zasadzono tysiąc bukówUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniumateriały prasowe
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Rzecznik uniwersytetu Krzysztof Skrzypek powiedział PAP, że posadzone drzewa to buki. - Bardzo liczymy, że w UEP-owym zagajniku wyrosną zdrowe, piękne drzewa, a samo miejsce będzie chętnie odwiedzane na spacery, nie tylko przez społeczność akademicką - podkreślił.

Pomysł posadzenia drzew wyszedł od kierowniczki działu marketingu uczelni, Katarzyny Zdulskiej. W akcji sadzenia drzew udział wzięło prawie 30 osób, wszystkie związane z UEP.

W akcji sadzenia udział wzięli m.in. pracownicy uczelni, oraz jej studenci
W akcji sadzenia udział wzięli m.in. pracownicy uczelni, oraz jej studenciUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniumateriały prasowe

- To jest kolejna akcja, którą chcemy zachęcać do proekologicznych działań. Wcześniej ustawiliśmy chociażby ule na budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UEP, gdzie dziś mieszka 80 tys. pszczół. Jako uczelnia wzięliśmy na siebie pewne związane z ekologią zobowiązania, by m.in. racjonalnie korzystać z pożytków, dbać o zrównoważony rozwój. Akcja sadzenia drzew, do której zgłosiły się osoby z całej społeczności akademickiej, wpisuje się w to znakomicie - powiedział PAP Skrzypek.

Ule, które postawiono na budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych UEP, są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, jak upały, silny wiatr czy mróz. Władze uczelni przypominają, że pszczoły, które zamieszkały w ulach uczelni są rasy Buckfast. W jednym ulu rocznie wytwarzają minimum 12 kg miodu.

To kolejna akcja ekologiczna tej uczelni
To kolejna akcja ekologiczna tej uczelniUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniumateriały prasowe
Przemysław Białkowski podcast: Zielone budynkiSCP
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas