Uwaga na toksycznego kota! Terroryzuje mieszkańców

Mieszkańcy japońskiego miasta Fukuyama żyją w stresie z powodu kota. Zwierzę, które wpadło w śmiercionośny sześciowartościowy chrom, zdołało uciec i teraz sieje postrach w mieście.

Ten kot jest wyjątkowo groźny. Wpadł w śmiercionośny sześciowartościowy chrom
Ten kot jest wyjątkowo groźny. Wpadł w śmiercionośny sześciowartościowy chrom123RF/PICSEL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Miasto Fukuyama w Japonii zostało postawione w stan najwyższej gotowości po tym, jak kot wpadł do kadzi z toksycznymi chemikaliami i zbiegł. Urzędnicy ostrzegają, że przechadzające się uliczkami miasta zwierzę jest pokryte sześciowartościowym chromem, więc mieszkańcy na wszelki wypadek nie powinni dotykać żadnego "kota, który wydaje się dziwny".

Japońskie miasto ostrzega przed... kotem

W poniedziałek wczesnym rankiem pracownik fabryki Nomura Plating odkrył żółte odciski łap prowadzące ze zbiornika z chemikaliami. Według gazety "Asahi Shimbun" kot opuszczający fabrykę został później przyłapany na nagraniu z monitoringu, a poniżej możecie obejrzeć film przedstawiający nieszczęsnego zwierzaka.

Zanurzenie w sześciowartościowym chromie, znanym również jako chrom 6, może być wyrokiem śmierci, niezależnie od tego, ile żyć pozostało kotowi. Substancja może powodować podrażnienie skóry, problemy z oddychaniem, niewydolność serca, raka płuc, a nawet śmierć. Jest to ta sama substancja chemiczna, która przedostała się do wód gruntowych w filmie z Julią Roberts "Erin Brockovich".

Wydział Ochrony Środowiska w Fukuyama poinformował, że kot może już nie żyć, ale i tak wydał ostrzeżenie dla mieszkańców: "Jeśli znajdziesz kota, który wydaje się nienormalny, nie dotykaj go i skontaktuj się z urzędnikami miejskimi lub policją". Nippon TV News donosi z kolei, że urzędnicy zwracają się do szkół podstawowych, aby ogólnie trzymały dzieci z dala od kotów.

Na chwilę obecną nie ma żadnych nowych wieści na temat kota ani jego miejsca pobytu, ale prawdopodobnie łatwo byłoby go rozpoznać, jeśli nadal żyje. Oznaczałoby to bowiem, że nie wylizał się do czysta i prawdopodobnie jest zabarwiony na żółto lub czerwono-brązowo ze względu na sześciowartościowy chrom. Według Narodowego Instytutu Nauk o Zdrowiu Środowisku związki chromu są szeroko stosowane w galwanizacji, produkcji stali nierdzewnej, garbowaniu skóry, produkcji tekstyliów i konserwacji drewna.

Dlaczego auta elektryczne są wciąż tak drogie?SCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas