Tysiące "członków" wyrzuconych na brzeg. Rybacy zbierają je na przynętę

Na jedną z plaż w Argentynie morze wyrzuciło dziesiątki ryb z gatunku Urechis unicinctus. Ich niewybredny kształt nasuwa skojarzenia z męskim narządem rozrodczym. Zgodnie z wierzeniami ludowymi ryba posiada wiele właściwości leczniczych. Dla rybaków stanowi idealną przynętę.

Nietypowa ryba o fallicznym kształcie to lokalny przysmak.
Nietypowa ryba o fallicznym kształcie to lokalny przysmak.ProjectManhattanWikimedia
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Po burzy na brzeg plaży Multillar, znajdującej się na północ od Rio Grande w Argentynie, morze wyrzuciło dziesiątki nietypowych ryb. Jak donoszą miejscowi, nie jest to rzadkie zjawisko w tym rejonie. Urechis unicinctus lubi zakopywać się w piasku, jednak intensywna burza i sztorm z łatwością może pozbawić je kryjówki i wyrzucić na brzeg.

Urechis unicinctus mierzy średnio 25 centymetrów i żyje około 30 lat. Z kolei zdaniem naukowców gatunek jako całość liczy sobie już 300 milionów lat.

Zastosowania ryby-penisa

W niektórych regionach, zwłaszcza w Azji, Urechis unicinctus jest hodowany w specjalnych farmach. Jego wartość handlowa ciągle wzrasta ze względu na rosnącą popularność w kuchni i jako źródło białka. Staje się coraz popularniejszym składnikiem w kuchni azjatyckiej, szczególnie w kuchni koreańskiej i japońskiej. Zazwyczaj jest gotowany i serwowany w różnych potrawach, takich jak zupy, dania smażone i marynowane.

Z kolei zdaniem rybaków nietypowa ryba stanowi świetną przynętę do połowu labraksów. Z tego powodu po większych nawałnicach na plażach można spotkać grupy mężczyzn zbierających je z piasku.

Zgodnie z tradycyjną medycyną chińską, Urechis unicinctus ma korzystny wpływ na zdrowie i może być stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak poprawa libido, wzmacnianie organizmu, czy łagodzenie problemów żołądkowych. Warto jednak podkreślić, że brakuje naukowych dowodów potwierdzających te właściwości lecznicze.

Z powodu zwiększonego zainteresowania konsumpcją Urechis unicinctus, niektóre regiony wprowadzają środki ochrony, aby zarządzać jego wykorzystaniem i zachować stabilność populacji.

Po co nam pszczoły?SCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas