Tak będą wyglądać psy za kilka tysięcy lat. Sztuczna inteligencja już wie

Basepaws, kalifornijska firma zajmująca się testami genetycznymi zwierząt domowych, przyjrzała się możliwościom ewolucji współczesnych ras psów. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak nasze domowe czworonogi będą wyglądały za 10 tys. lat.

Czy tak będą wyglądały psy za 10 tys. lat?
Czy tak będą wyglądały psy za 10 tys. lat?Basepaws.commateriały prasowe

Współczesne psy wyewoluowały z wilków, które zaprzyjaźniły się z ludźmi. I choć dokładny harmonogram rozpoczęcia tej znajomości jest przedmiotem dyskusji w środowisku naukowym, to jedno jest pewne - nie wydaje się, by cokolwiek było w stanie zachwiać tym ugruntowanym związkiem.

Tak będą wyglądały psy za 10 tys. lat

Oznacza to, że za 10 tys. lat psy wciąż będą wiernie trwały u naszego boku, choć mogą wyglądać już zupełnie inaczej niż obecnie. Jak? Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji pozwoliły nam to sprawdzić i to w dwóch wariantach - zakładających globalne ocieplenie i epokę lodowcową.

Jak będzie bardzo ciepło, psy będą wyglądały tak
Jak będzie bardzo ciepło, psy będą wyglądały takBasepaws.commateriały prasowe

Jak wyjaśnia zaproszony do współpracy weterynarz Ernie Ward, w pierwszym scenariuszu niedobory zasobów doprowadzą do zmniejszenia masy ciała psów, bo ciała o małych rozmiarach wymagają mniej pożywienia i energii, a także łatwiej je schładzać.

Psy w przyszłości stracą sierść?

Zmniejszenie powierzchni skóry będzie miało dodatkową zaletę w postaci ochrony psa przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. W niektórych przypadkach u psów mogą również pojawić się ciemniejsze odcienie skóry, a także utrata sierści u psów. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, psy mogą nawet stać się bardziej aktywne w nocy i rozwinąć większe głowy i uszy, aby zapewnić sobie więcej opcji chłodzenia.

W przypadku kolejnej epoki lodowcowej zrobi się groźnie
W przypadku kolejnej epoki lodowcowej zrobi się groźnieBasepaws.commateriały prasowe

Z drugiej strony, jeśli temperatury na świecie wpadną w drugą skrajność i nadejdzie nowa epoka lodowcowa, psy będą miały grubszą i dłuższą sierść, aby zapewnić sobie ciepło. Weterynarz twierdzi, że nauka nie jest pewna, czy niższe temperatury spowodują, że psy będą większe czy mniejsze, ale na pewno będą wytwarzać więcej tkanki tłuszczowej, która będzie służyć jako zbiornik energii. Co ciekawe, mogą również powrócić do cech bardziej wilczych, czyli silniejszych mięśni potrzebnych do polowania i biegania.

Ogromna dynia wyhodowana na Podkarpaciu. Waży prawie tonęPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}