Ponad 1000 ptaków umarło w wyniku zderzenia z budynkiem. Rozbiły się o ten sam piętrowiec

Co najmniej 1000 ptaków zginęło w wyniku zderzenia z budynkiem w Chicago. Migrujące ptaki zderzyły się ze szklaną ścianą. Takim przypadkom można zapobiegać - przypominają ornitolodzy.

Do masowej śmierci zwierząt doszło w Chicago. Umarło ponad 1000 ptaków, a wiele innych jest rannych - donoszą lokalne organizacje prozwierzęce. Ptaki zderzyły się z największym centrum kongresowym w Ameryce Północnej McCormick Place.

Ponad 1000 ptaków umarło

Anette Prince, dyrektor organizacji Chicago Bird Collision Monitors stwierdziła, że nie odnotowano wcześniej śmierci tak wielu ptaków jednocześnie. Niestety liczba martwych ptaków może się jeszcze zwiększy, ponieważ nie wszystkie osobniki umarły na miejscu i nie zostały znaleziono pod budynkiem. Z powodu obrażeń wiele ptaków umiera w ciągu kilku godzin.

Reklama

Szacuje się, że nad hrabstwem Cook w ciągu jednego dnia w powietrzu znajdowało się szacunkowo 1,5 miliona ptaków. 

W wyniku zderzenia z budynkiem umarły m.in. drozdy, wodniczki, słonki i inne ptaki.

Migrujące ptaki mogą tracić orientację z powodu zmieniających się warunków pogodowych. Dodatkowo na dezorientację ptaków wpływa zanieczyszczenie światłem. w Chicago problem ten jest bardzo duży.

Aby zapobiegać masowym zderzeniom ptaków z budynkami zaleca się wyłączenie świateł. Według badań przeprowadzonych w 2021 r. liczba ofiar może zmniejszyć się od 6 do 11 razy.

Oszklone budynki stanowią niebezpieczeństwo dla ptaków, dlatego fundacje prozwierzęce zwracają uwagę na potrzebę naklejania odpowiednich oznaczeń na szybach. Mają one zmniejszyć ilość kolizji.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ptaki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama