Reklama

Niezwykle rzadki różowy konik polny znaleziony w Teksasie

Natura często płata figle, urozmaicając naszą codzienność, o czym w ostatnim czasie doskonale przekonał się pewien 33-letni mieszkaniec Teksasu, natrafiając na… różowego konika polnego. Oczywiście niezwykle rzadki okaz nie został wcześniej pomalowany przez sadystycznych żartownisiów, a za jego unikalną barwę odpowiada mutacja genetyczna.

Zapewne każdy z nas przechadzając się po polnych drogach, nieraz spotkał skaczące wokół koniki polne. Już na samą myśl w naszych głowach możemy usłyszeć ich charakterystyczne cykanie. Jednak w trakcie całego naszego życia zapewne nigdy nie udało nam się dostrzec wspomnianego osobnika koloru różowego, co na pewno na długo utkwiłoby w naszej pamięci.

Czytaj też: Putin miał opłacać organizacje ekologiczne. Chciał zablokować Zachód 

Reklama

Właśnie taka sytuacja przytrafiła się w ostatnich dniach pewnemu mieszkańcowi Teksasu. Mężczyzna przebywał wówczas w nowej okolicy, więc pomyślał, że to jakiś nieznany mu gatunek. Sfotografował owada, a następnie w domu postanowił dowiedzieć się więcej na temat swojego odkrycia. Dopiero wtedy zorientował się o jego wyjątkowości.

Dlaczego koniki polne są różowe?

Otóż różowe koniki polne swoją barwę zawdzięczają erytryzmowi, który najczęściej powstaje wskutek mutacji genetycznej. Wówczas organizm zwierzęcia przestaje produkować typowy dla gatunku pigment lub w nadmiernych ilościach wytwarza inne substancje barwiące. Tym sposobem powstają unikalne różowo-czerwone okazy.

Teksańczyk po przyswojeniu tej wiedzy postanowił wrócić do miejsca, w którym zaobserwował nietypowe zwierzę. Odnalazł je i następnie zabrał ze sobą domu, umieszczając ostatecznie w stworzonym przez siebie terrarium. Oczywiście takiego zachowania nie pochwalamy.

Co ciekawe, nie tylko koniki polne mogą zostać dotknięte erytryzmem. Występuje on również u innych gatunków na przykład u lampartów. Spotkanie dzikiego kota koloru wiśniowego z pewnością wywołałoby olbrzymi szok u każdego z nas. Właśnie w taki sposób Matka Natura ozdabia nasz świat, stawiając właśnie wisienkę na torcie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: konik polny | różowy | Teksas | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy