Najstarszy pies na świecie obchodzi 31 urodziny. Wszystkiego najlepszego!

11 maja Bobi obchodził 31 urodziny. Tym samym przez kapitułę nagrody Guinnessa został uznany za najstarszego żyjącego psa na świecie oraz najstarszego psa w historii.

article cover
Księga rekordów Guinnessamateriały prasowe

Bobi urodził się 11 maja 1992 roku. Jego data urodzenia została potwierdzona przez Weterynaryjną Służbę Medyczną Gminy Leiria oraz przez rządową bazę danych zwierząt domowych SIAC.

Bobi należy do rasy Rafeiro do Alentejos — portugalskiego psa stróżującego, która znana jest z długowieczności. Jego matka również dożyła sędziwego wieku 18 lat. Średnia wieku tej rasy to 12 lat. 

Urodziny Bobiego były obchodzone hucznie przez aż stu gości z całego świata w portugalskiej wiosce Conqueiros. Świętowano również fakt, że Bobi pobił Spike'a - chihuahuę z Ohio i objął tytuł najstarszego, żyjącego psa.

Impreza urodzinowa Bobiego

Niejedna osoba mogłaby pozazdrościć Bobiemu imprezy urodzinowej. Chociaż zdaniem właściciela, była to "standardowa, portugalska impreza", wielu ludzi może odnieść inne wrażenie. Na zabawę nie tylko przyleciało ponad stu gości z każdego zakątka świata — USA, Japonii czy Europy, ale również zaproszono zespół taneczny.

Co ciekawe, Bobi wziął udział w jednym z tańców. Każdy również chciał zrobić sobie z nim zdjęcie, co dla zwierzęcia w tak podeszłym wieku, było obciążające.

Wizyta u weterynarza

Bobi cieszył się do tej pory bardzo dobrym zdrowiem, jednak impreza okazała się mocno wycieńczająca dla starego psiaka. W związku z tym tuż po imprezie został zabrany do weterynarza. Lekarz przyznał, że pies jest zmęczony, lecz jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na codzień Bobi żyje w bardzo spokojnym środowisku. Zdaniem jego właściciela, jest to kluczem do jego długowieczności. Przez całe życie Bobi swobodnie wędrował po lasach otaczających dom. Nigdy nie był przykuty łańcuchem ani prowadzony na smyczy.

Bobi dorastał w otoczeniu wielu innych zwierząt, więc nigdy nie był samotny. Właściciel opisuje go jako "bardzo towarzyskiego" psa.

Sto lat, Bobi!

Źródło: www.guinnessworldrecords.com

Edukacja ekologiczna na juwenaliach Uniwersytetu WarszawskiegoPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas