Na środku oceanu natknął się na węża. Widok mrozi krew w żyłach

Mężczyzna pływający kajakiem u wybrzeży Australii natknął się na niesamowity widok. W pewnym momencie na tafli oceanu pojawił się niespodziewany gość. Pośrodku niczego, otoczony wyłącznie wodą, pływał wąż. Niesamowite spotkanie było nagrywane i wideo zostało opublikowane w internecie. Widok aż mrozi krew w żyłach.

Brodie Moss, twórca internetowy pochodzący z Australii, podzielił się ze swoimi obserwującymi niesamowitym wideo. Gdy mężczyzna pływał swoim przezroczystym kajakiem u wybrzeży zachodniej Australii, spotkała go duża niespodzianka. W pewnym momencie spostrzegł, że w jego stronę płynie pokaźnych rozmiarów wąż.

Zobacz także: Dwa ogromne pytony spadły z sufitu. Jest nagranie

Australia. Wąż morski na środku oceanu

Mężczyzna zauważył gada z odległości kilku metrów. "Co do cholery? Spójrzcie na to!" - powiedział. Zwierzę zaczęło płynąć w jego stronę, a dzięki temu, że Brodie płynął przezroczystym kajakiem na wideo można ujrzeć to wyjątkowe stworzenie w całej okazałości. "Wow, wąż morski! Cześć, koleżko" - wykrzyczał Moss gdy ten przepływał pod jego kajakiem. "To było niesamowite" - dodał jeszcze Australijczyk.

Reklama

Węże morskie to określenie dla całej rodziny gadów nazywanej Hydrophiidae. Są to wyjątkowe węże, które większość swojego życia spędzają w wodzie. Żyją w gorących strefach Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku, głównie w pobliżu raf, mielizn lub lądu. Rodzina węży morskich nie jest liczna - to kilkadziesiąt gatunków, które występują zarówno w wodach słodkich, jak i słonych.

Wąż, którego zobaczył Australijczyk to najprawdopodobniej Aipysurus laevis, zwany popularnie "oliwkowym wężem morskim". Jest on jadowity, a do pływania używa szerokiego ogona przypominającego wiosło. Sprowokowany może zaatakować. Najdłuższe osobniki osiągają maksymalnie dwa metry długości.

Zobacz także: Z drukarki wyskoczył jadowity wąż. Recepcjonistka była w szoku

Jadowity wąż morski to doskonały nurek

Gatunek, który widać na wideo poluje najczęściej w rafach koralowych, gdzie chowa się między koralowcami, atakując ofiary z zaskoczenia i wstrzykując im jad. Żywi się skorupiakami, rybami i ikrą. Jad węża sprawia, że jego ofiary zaczynają się rozkładać od środka.

Węże oliwkowe są ciekawskie i znane z tego, że podpływają do łodzi i kajaków, aby "przywitać się" z ludźmi. Węże morskie muszą co jakiś czas zaczerpnąć powietrza, ale ten gatunek może wytrzymać na jednym oddechu nawet dwie godziny. Na wideo nagranym przez Brodiego Mossa widzimy prawdopodobnie właśnie moment gdy wąż wypłynął na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza i ponownie zanurzyć się do głębin.

Zobacz także: Polski wąż nadal jest słabo chroniony. Czy gniewosz plamisty przetrwa?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wąż | Australia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy