Kętrzyn: Policjanci pomogli łabędziej rodzinie

Jeżeli trzeba kogoś zapytać o drogę, to najlepiej policjanta. Jednak kętrzyńscy funkcjonariusze poszli o krok dalej i nie dość, że wskazali łabędziom drogę do wody, to do tego pomogli im tam się dostać.

article cover
policja.pl
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

W Kętrzynie pewien kierowca zauważył, że jedną z ulic szła rodzina łabędzi. Te szukały dostępu do wody i o ile nie stwarzały większego zagrożenia dla aut, to już dla siebie tak.

Kiedy policjanci dojechali na miejsce, zobaczyli wycieńczoną rodzinę ptaków, która próbowała się skryć w cieniu na jednej z posesji. 

Funkcjonariusze postanowili pomóc łabędziom dotrzeć do zbiornika wodnego, jednak jak sami przyznają, nie było to łatwe zadanie.

policja.pl

Najpierw kupili pokarm dla ptaków, jednak ten nie zachęcił zwierząt do współpracy. Następnie funkcjonariusze poświęcili swoje kanapki, które łabędziom zasmakowały. Potem, zachęcając je kawałkami swojego drugiego śniadania, wyznaczyli rodzinie trasę przemarszu.

Zwierzęta udało się przeprowadzić do zbiornika wodnego, gdzie mogły odetchnąć od upału. Dwoje dorosłych i pięcioro małych łabędzi mogło w końcu odetchnąć od upału.

policja.pl
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas