Banda ogromnych szczurów grasuje w mieście. Firmy odmawiają odbioru śmieci

Gigantyczne szczury stały się palącym problemem w Glasgow. Zwierzęta utrudniają życie mieszkańcom i wchodzą na teren prywatnych posesji. Miasto rozkłada ręce. Szczury nauczyły się unikać trutek.

Szczury są inteligentne i bardzo niebezpieczne
Szczury są inteligentne i bardzo niebezpiecznemateriały prasowe
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Szczury to bardzo inteligentne i przebiegłe zwierzęta. Wiedzą o tym bardzo dobrze mieszkańcy Glasgow, którzy zmagają się z plagą szczurów. Na domiar złego zwierzęta są o wiele większe niż typowe szczury. Nie można również im odmówić bystrości - świadczy o tym fakt, że nauczyły się omijać trutki. Mieszkańcy są załamani. Problem nie dotyczy tylko altan śmietnikowych, ale również ogrodów.

Mieszkanka Glasgow, Brenda Smith, skarży się, że nie może korzystać z ogrodu. Boi się, że zostanie zaatakowana przez wielkie szczury. Do tej pory zauważyła ich tam już kilkadziesiąt. 

Zwierzęta stają się coraz bardziej zuchwałe. Kobieta wyznaje, że podczas wynoszenia śmieci jeden ze szczurów przebiegł jej po stopie. Z kolei mieszkańcy parteru, w tym Smith, wyznają, że boją się spać z otwartymi oknami, ponieważ szczury są na tyle sprytne, że poradziłyby sobie z wejściem do środka. 

Szczury stały się na tyle niebezpieczne, że służby porządkujące odmówiły odbioru odpadów.

Jak zabezpieczyć się przed szczurami?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć. W Polsce również mierzymy się ze szczurami, chociaż ich obecność nie jest tak uciążliwa jak dla mieszkańców Glasgow. Co zrobić, by problem nie eskalował tak jak w Szkocji?

Aby przeciwdziałać rozmnażaniu się szczurów, trzeba odciąć je od źródła pożywienia, czyli naszych śmietników. W tym celu powinniśmy trzymać klapy od kosza zamknięte. W blokach zazwyczaj da się to zrobić wyłącznie w przypadku odpadów BIO. Jest to kolejny argument za tym, by je segregować. Szczury mają bardzo dobry węch - bez trudno znajdą resztki wyrzucone do zmieszanych.

Warto przypomnieć, że segregacja frakcji BIO nie tylko chroni nas przed szczurami, ale również umożliwia recykling tego cennego surowca na biometan lub nawóz.

Jeśli nie chcemy przyciągnąć szczurów, nie powinniśmy wyrzucać jedzenia dla ptaków na ziemię. Powinniśmy je zostawiać tylko w spejcalnie przeznaczonych do tego karmnikach, które znajdują się nad ziemią.

Nie zabieraj z lasu dzikich zwierząt. Apele przynoszą efektPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas