Australia. Krokodyl pożarł rekina, którego chwilę wcześniej złowił wędkarz

Do niecodziennej sytuacji doszło na północy stanu Queensland w Australii. Wędkarz próbował wyciągnąć z wody złowionego przez siebie rekina, gdy nagle na rzece pojawił się krokodyl, który w mgnieniu oka pożarł drapieżną rybę. Mężczyzna wszystko nagrał telefonem, a gad stał się już lokalnym "celebrytą".

Australia. Do wyjątkowej sytuacji doszło w stanie Queensland. Wędkarz złowił metrowego rekina, tylko po to, aby chwilę później jego zdobycz została pożarta przez 4-metrowego krokodyla
Australia. Do wyjątkowej sytuacji doszło w stanie Queensland. Wędkarz złowił metrowego rekina, tylko po to, aby chwilę później jego zdobycz została pożarta przez 4-metrowego krokodylaYouTube

Daniel Johnson łowił ryby w rzece niedaleko miejscowości Proserpine w stanie Queensland w Australii. Mężczyzna był nad rzeką ze swoją córką i psem gdy nagle poczuł, że na haczyk udało mu się złapać pokaźną zdobycz.

Tą zdobyczą okazał się być rekin z gatunku żarłacz tępogłowy. Dan Johnson ocenia, że ryba miała około jednego metra długości. Żarłacze tępogłowe osiągają wagę 90 kg (choć rekordowe okazy miały nawet ponad 300 kg) i występują w ciepłych wodach oceanicznych. Pojawiają się także w akwenach słodkowodnych, np. ujściach rzek. Właśnie w takim miejscu rekina złowił wędkarz z Australii.

Krokodyle mogą osiągać ponad sześć metrów długości
Krokodyle mogą osiągać ponad sześć metrów długościChris PutnamAgencja FORUM

W Australii krokodyl pożarł rekina. Zobacz wideo

Gdy mężczyzna kończył holować rybę do brzegu, zobaczył nie tylko swoją zdobycz. Zaraz za nią płynął olbrzymi krokodyl. To prawdopodobnie Boofhead (ang. "głupek") - krokodyl, który ze względu na swój wyjątkowo duży rozmiar stał się lokalnym celebrytą.

Daniel Johnson uchwycił całe zdarzenie kamerą w swoim telefonie. Potężny gad płynął za żarłaczem, którego holował wędkarz, po czym zaraz przy brzegu... połknął rybę złowioną przez wędkarza.

Trudno byłoby uwierzyć w tę historię, ale Johnson umieścił nagrany film w serwisie YouTube, dzięki czemu możemy na własne oczy zobaczyć ten niesamowity moment.

Całe zdarzenie można zobaczyć na wideo poniżej:

Słynny już krokodyl Boofhead ma prawdopodobnie ok. cztery metry długości. Mimo statusu gadziego celebryty, Daniel Johnson prosi okolicznych mieszkańców, aby nie dokarmiali drapieżnika. Wędkarz tłumaczy, że wtedy krokodyl będzie jeszcze częściej podkradał ryby wędkującym.

"Zwierzostan": Dzikie zwierzętaIPLA
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas