Reklama

Louis Vitton oszczędza światło i zmniejsza ogrzewanie

Koncern produkujący luksusową modę planuje wyłączyć światła w swoich sklepach we Francji i Hiszpanii, a potem i w innych butikach. LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy oferuje klientom luksusowe ubrania, dodatki i alkohole.

Louis Vuitton Moët Hennessy wyłączy na noc światła w swoich butikach we Francji. Od 22 do 7 rano światła będą zgaszone. Począwszy od października LVMH zaczyna oszczędzać energię elektryczną. Louis Vitton dodał, że plany oszczędzania rozpoczynają się we Francji, ale środki zostaną wdrożone także w innych sklepach, rozmieszczonych na całym świecie.

LVMH podał też w oficjalnym oświadczeniu, że zmniejszy temperaturę, jaką panuje w sklepach. Decyzja koncernu ma związek zarówno z ogromnymi podwyżkami cen za gaz oraz inne źródła energii elektrycznej, jak i z krytyką społeczną, skierowaną w sklepy i przedsiębiorstwa. 

Reklama

Organizacje ekologiczne zwracają uwagę na wpływ koncernów odzieżowych na zmieniający się klimat i degradację środowiska. Louis Vitton był wielokrotnie krytykowany za negatywny wpływ na przyrodę. "Nadkonsumpcja to zagłada" i "Nie ma mody na martwej planecie" - takie hasła towarzyszyły protestowi, który miał miejsce w październiku 2021 na zakończenie Paris Fashion Week.

UE apeluje też od jakiegoś czasu do obywateli i firm o zmniejszenie temperatury w mieszkaniach czy biurach oraz o rozsądne korzystanie z zasobów energetycznych.

LVMH to największy na świecie producent wysokiej jakości. Posiada 522 sklepy i 110 zakładów produkcyjnych we Francji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama