Reklama

Uwaga na wezbranie wód w Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed wezbraniami wód w rzekach w czterech województwach w Polsce południowo-zachodniej.

IMGW ostrzega przed opadami, a w związku z tym, ze zwiększającym się poziomem wody. Wezbrania są spowodowane spływem wód opadowych i mogą doprowadzić do przekroczeń stanów ostrzegawczych.

Opady i napływ wody

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia przed wezbraniami wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wydano dla obszaru Prosny górnej na styku województw łódzkiego, opolskiego i wielkopolskiego. W wyniku spływu wód opadowych, w Gorzowie Śląskim na Prośnie prognozowane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego. Alert jest ważny do soboty do godz. 10.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych obowiązują także w województwie dolnośląskim w zlewni środkowej i dolnej Ślęzy oraz zlewni Czarnej Wody.

Reklama

"W środkowym biegu Ślęzy, a także w ujściowym odcinku Czarnej Wody utrzymuje się tendencja rosnąca stanów wody spowodowana spływem wód opadowych, przy przekroczonym stanie alarmowym w Borowie (Ślęza). W Gniechowicach na Czarnej Wodzie stany wody wzrastają w strefie stanów wysokich, z możliwością przekroczenia stanu ostrzegawczego" - przekazało IMGW.

Ostrzeże nia na tym obszarze są ważne do godz. 18 w piątek.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ulewa | pogoda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy