Kiedy zakaz hodowli futerkowych? Polacy w większości przeciw zabijaniu na futra

Lisy są zabijane w brutalny sposób. Protesty antyfutrzarskie są organizowane regularnie w Europie i na świecie
Lisy są zabijane w brutalny sposób. Protesty antyfutrzarskie są organizowane regularnie w Europie i na świecieGetty Images

Futra do lamusa

Zobacz również:

    • Ponad trzy czwarte respondentów (77,3%) wskazało, że w ciągu ostatnich 2 lat nie zdarzyło im się kupić ubrania zawierającego elementy futrzane pochodzące od zwierząt. Ubrania z takimi elementami zdarzyło się kupić w sumie 15,4% ankietowanych, z czego 6,7% zrobiło to przez przypadek.
    • Niemal 7 na 10 osób nie zdecydowałoby się na zakup danego elementu odzieży, gdyby dowiedziały się, że zawiera ona elementy futra zwierzęcego (odpowiedzi "zdecydowanie nie" - 38,5%, "raczej nie" - 30%). 15,3% ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii.
    • Ponad połowa ankietowanych (54,9%) ma negatywny stosunek do marek odzieżowych, które posiadają w swojej ofercie futra zwierzęce. 38,9% ma neutralny stosunek, a pozytywny jedynie 6,2%.
    • Niemal trzy czwarte uczestników badania (72,9%) uważa, że firmy odzieżowe powinny odchodzić od wykorzystywania futer zwierzęcych (odpowiedzi  "zdecydowanie tak" - 43,1%, "raczej tak" - 29,8%). Zdecydowanie nie zgadza się z tym jedynie 4,7% respondentów, raczej nie - 8,8%, a 13,6% badanych nie ma zdania.
    • Prawie 90% badanych uważa, że produkty zawierające futro powinny mieć jasne oznaczenie, że futro zawierają (odpowiedzi "zdecydowanie tak" - 62,6%, "raczej tak" - 26,5%). Nie zgadza się z tym 4,6% ankietowanych (odpowiedzi "zdecydowanie nie" i "raczej nie"). Pozostałe osoby nie mają zdania w tej kwestii.
    Srebrny lis w naturze
    Srebrny lis w naturzeEducation Images/Universal Images GroupGetty Images

    Zobacz również:

      "Zwierzostan": Walka o prawa zwierząt w PolscePOLSAT GOPOLSAT GO