Upały wracają. Prognozy pogody zdradzają, kiedy znów zrobi się ciepło

Karol Kubak

Oprac.: Karol Kubak

Początek roku szkolnego przynosi nam ładną, słoneczną pogodę. Jedynie w poniedziałek możliwe są opady. W kolejnych dniach spodziewane są niewielkie zachmurzenie i wysokie temperatury. Wrócą upały.

Ekstremalne temperatury już wkrótce staną się normą nie tylko w Europie
Ekstremalne temperatury już wkrótce staną się normą nie tylko w EuropieWikimedia
Najbliższy tydzień będzie ciepły i słoneczny
Najbliższy tydzień będzie ciepły i słoneczny123RF/PICSEL

Piękną pogodę za oknami zawdzięczamy cyklonowi o nazwie Olenka, który przyszedł znad Niemiec i przemieszcza się nad Polską. W najbliższym czasie przyniesie nam ciepłą i słoneczną pogodę.

Później kolejny wyż rozbuduje się nad Skandynawią i przemieści się przez kraje bałtyckie nad Ukrainę. IMGW w najnowszej prognozie pogody informuje, że będzie coraz cieplej, a pod koniec tygodnia wręcz upalnie.

Gdzie będzie padał deszcz na początku września?

Polska w najbliższym czasie znajdować się będzie w zasięgu oddziaływania wyżów, co zapewni nam piękną, słoneczną pogodę. W całym tygodniu możemy się spodziewać małego bądź umiarkowanego zachmurzenia.

Jedynie w poniedziałek możemy spodziewać się zachmurzenia umiarkowanego, miejscami dużego. Na południowym wschodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. W kolejnych dniach zachmurzenie małe. W pierwszej części tygodnia w nocy i nad ranem możliwe mgły.

Bardzo ciepły początek września

W całym tygodniu można spodziewać się wysokiej temperatury. Na początku termometry wskażą od 22 st. C na wschodzie do 26 st. C w zachodniej części kraju. W kolejnych dniach temperatura wzrośnie nawet do 27-30 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w poniedziałek północno-zachodni i północny, w północnej części kraju zachodni. Później przeważnie południowo-wschodni.

Dobre warunki biometeorologiczne

W Polsce północno-zachodniej ze względu na duże zachmurzenie warunki biometeorologiczne obojętne, będą poprawiały się do korzystnych. Jedynie na Pomorzu warunki początkowo niekorzystne ze względu na porywisty wiatr. U osób wrażliwych na bodźce meteorologiczne może wywoływać niepokój. W pozostałej części kraju pogoda będzie pozytywnie oddziaływać na nasze organizmy.

Ze względu na wysokie temperatury należy zadbać o nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne i kosmetyki z filtrem UV podczas przebywania na świeżym powietrzu oraz odpowiednie nawodnienie organizmu.

Jaka będzie pogoda w weekend 9-10 września

Z końcówki tygodnia szczególnie zadowoleni będą mogli być wszyscy, którzy chcą przedłużyć sobie wakacje o weekendowy wypad. W całym kraju temperatura wyniesie 27-30 st. C, nad morzem 22-25 st. C. W piątek wiatr słaby i umiarkowany, później słaby.

Nowe spoty kampanii "Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu"SCP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas