Arktyczna pogoda w Polsce. Na południu kraju spadł pierwszy śnieg

Złota polska jesień niemal z dnia na dzień zamieniła się w uderzenie arktycznego mrozu. W nocy spodziewane są przymrozki, a na południu Polski pada śnieg. Na szczęście zimna pogoda nie powinna utrzymać się zbyt długo - prognozują synoptycy. Niedługo termometry znów wskażą ponad 20 stopni Celsjusza.

W poniedziałek na Kasprowym Wierchu były dwa centymetry śniegu. IMGW prognozuje, że w ciągu dnia może przybyć kolejnych 5-10 centymetrów białego puchu. Śnieg pada w Tatrach i na Podhalu, m.in. w Zakopanem.

Prognoza pogody. Pierwsze przymrozki, a potem ponad 20 stopni

"W poniedziałek na zachodzie, południu i częściowo w centrum zachmurzenie duże oraz opady deszczu. Na południu suma opadów do 15 mm. Poza tym dość pogodnie, jedynie na krańcach północnych możliwy słaby przelotny deszcz" - prognozuje IMGW.

Na południu kraju w ciągu dnia temperatura wyniesie maksymalnie 7 stopni Celsjusza, a w innych regionach - maksymalnie 13 stopni. Cały czas będzie też mocno wiało - w Sudetach nawet z prędkością 100 km/h.

Reklama

Synoptycy ostrzegają, że przed nami jedna z pierwszych mroźnych nocy tej jesieni. W centrum, na wschodzie i na północnym wschodzie Polski z poniedziałku na wtorek spodziewane są przymrozki z temperaturą nawet -2 stopnie Celsjusza.

Na szczęście we wtorek i środę powinno być już nieco cieplej. Temperatury powietrza we wtorek wyniosą od 9 stopni Celsjusza na Podhalu do 15 stopni na zachodzie kraju. Z kolei w środę miejscami możemy się spodziewać nawet powyżej 20 stopni Celsjusza.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda | prognoza pogody | śnieg | Tatry | Zakopane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama