Oto najdroższe rowery świata, za jeden kupisz mieszkanie

Legendy o rowerach wartych fortunę elektryzują zarówno miłośników jednośladów, jak i przeciętnych mieszkańców kraju. Ci pierwsi zachwycają się wykonaniem i zastosowanymi technologiami w stosunku do ceny, ci drudzy zastanawiają się, po co komu rower w cenie samochodu lub mieszkania.

Nikogo chyba już nie dziwią ceny rzędu 20 tys. zł za dobre kolarki lub górale ze wspomaganiem elektrycznym (a czasem i bez niego w tej cenie). Dobry rower to dobre materiały, dobre pomysły i nowoczesne technologie, umożliwiające komfortową podróż lub osiąganie świetnych wyników. Zestawienie rowerów, które prezentujemy poniżej to jednak prawdziwy TOP jeśli chodzi o cenę. Koszt niektórych po prostu zwala z nóg.

 Przyszłość rowerów już tu jest. Innowacje, które cię zaskoczą - Zielona w INTERIA.PL

Reklama

LAMBORGHINI X CERVELO P5X LAMBORGHINI EDITION

Znany producent supersamochodów nawiązał współpracę z rowerowym brandem Cervelo. Wspólnie wprowadzili na rynek model P5X, a raczej limitowaną serię 25 sztuk tego pojazdu. Rower jest niezwykle wytrzymały, oferuje tzw. pamięć aerodymaniczną. Jest wyposażony w ramę w kształcie litery Y, jest niezwykle szybki, lekki (8 kg) i drogi - cena: 20 tys. dolarów.

Źródło: https://www.lamborghini.com

 

ASTON MARTIN LIMITED EDITION ONE-77

I znów jednoślad wychodzący spod "ręki" manufaktury specjalizującej się w budowie supersamochodów. Tym razem producent połączył siły z Factor Bikes. Jednoślad skierowany jest do elitarnych odbiorców i kolekcjonerów. Ma elegancką, stylową i bardzo szykowną ramę, i jest pełen zaawansowanych technologicznie funkcji: ma konstrukcję z włókna węglowegol, zawiera czujniki a dodatkową przyjemność z jazdy zapewnia połączenie go za pomocą Wi-Fi i Bluetooth, by zapewnić rozrywkę podczas podróży.  Cena: 39 tys. dolarów.

Źródło: https://factorbikes.com

CHROME HEARTS X CERVELO MOUNTAIN BIKE

Znów limitowana wersja budowana wspólnie z firmą Cervelo. Jest ozdobiony uroczymi wzorami serc i inkrustowanymi cyrkoniami - dostajesz to wszystko. Kolor? Czarny. Wygląda, tak jak zamierzano: na drogi, luksusowy, elegancki i aspirujący do miana dzieła sztuki. Kosztuje jedyne: 60 tys. dolarów.

Źródło: http://chromehearts.com

TREK MADONE 7 - DIAMENT

Trek Madone to dość popularna nazwa w branży rowerowej, uwielbiana przez miłośników rowerów i poszukiwaczy przygód. W tym zestawieniu natkniecie się na nią jeszcze kilka razy. Ten model to prawdziwy bolid w ekskluzywnym wydaniu. Łączy ramę z włókna węglowego i kamienie szlachetne. Diamenty są osadzone też w szprychach korpusu roweru. W przedniej części ramy znajduje się również biało-żółta złota tabliczka, która podkreśla blask i blask pojazdu. Po raz pierwszy sprzedano go na aukcji na Gali Fundacji Lance'a Armstronga za 75 tys. dolarów!

Źródło: https://www.trekbikes.com

AURUMANIA GOLD BIKE CRYSTAL EDITION

Auramania to francuska firma, która wyprodukowała limitowaną edycję złotego roweru. Wygląda bardzo vintage i jest bardzo drogi. Rama niezwykle lekka, elegancka a do tego pozłacana. Dzięki prostemu, minimalistycznemu, a jednocześnie eleganckiemu wzornictwu rower mógłby spokojnie stanąć w muzealnej gablocie. Kryształowa edycja Aurumanii zawiera kamienie szlachetne i diamenty inkrustowane w ramie. Złoty rower jest wykonany ręcznie i ma skórzane siodełko wykonane na zamówienie. Cena 114 tys. dolarów.

Źródło: https://www.aurumania.com

KAWS - TREK MADONE

Po raz drugi Trek Madone w naszym zestawieniu. To niemal idealne połączenie stylu, komfortu i elegancji. Model został zaprojektowany i zatwierdzony przez Lance'a Armstronga, znaną postać wśród rowerzystów. Oprócz tego, że jest piękny, ma też kilka technicznie lepszych rozwiązań w stosunku do oryginału: jest wyposażony w charakterystyczny wzór zębów chomper na przedniej i obręczy, a aerodynamiczna konstrukcja zapewnia doskonałą równowagę. Rower jest bardzo lekki, a tym samym niezwykle elastyczny Cena: 160 tys. dolarów.

Źródło: https://www.trekbikes.com

 

TREK YOSHITOMO NARA SPEED CONCEPT

Wygląda, jak zabawka dzięki jasnoniebieskiemu i żółtemu malowaniu. Bliższe spojrzenie pokazuje, jednak że rower jest czymś więcej niż tylko ładnym pojazdem. Ma kilka zaawansowanych funkcjonalności, które pozwalają m.in. na nagłe skręty i manewrowanie w wąskich przestrzeniach przy jednoczesnym zachowaniu równowagi ciała. Podczas aukcji osiągnął cenę 200 tys. dolarów. Kwotę przeznaczono na cele dobroczynne.

Źródło: https://www.trekbikes.com

24K GOLD EXTREME MOUNTAIN BIKE

Zaprojektowany i wyprodukowany na rynek przez Hugh Powera, jest to najdroższy rower na świecie. Znany też, jako "Beverly Hills Edition" lub "fat bike" z ramą wykonaną z czystego złota 24k, rower jest bardziej eksponanatem niż pojazdem. Każda jego część jest galwanizowana i certyfikowana. Spersonalizowany emblemat, diamentowe ozdoby, czekoladowo-brązowe siedzisko wykonane ze skóry aligatora to tylko niektóre z cech, które dodają ekstrawagancji projektu. Kosztuje milion dolarów.

Źródło: https://www.thehouseofsolidgold

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: korba na rower
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy