Reklama

Prezes Beyond Meat odgryzł nos innemu mężczyźnie

Przedsiębiorstwo Beyond Meat produkujące roślinne zamienniki mięsa poinformowało o zawieszeniu swojego prezesa Douga Ramseya. 53-latek został aresztowany po tym jak ugryzł innego mężczyznę w nos. Do zajścia doszło po meczu futbolu amerykańskiego.

Czy ludzkie mięso jest wegańskie? To zapewne jedno z wielu pytań, które zadaje sobie teraz Doug Ramsey, (były już) prezes Beyond Meat. Firma zasłynęła z produkcji roślinnych kotletów, które są alternatywą dla klasycznych, mięsnych odpowiedników.

Prezes Beyond Meat zaatakował kierowcę po meczu futbolu

Po sobotnim meczu futbolu amerykańskiego między drużynami uniwersyteckimi Missouri State i Arkansas Razorbacks na parkingu w pobliżu stadionu doszło do sprzeczki, która zakończyła się rękoczynami. Jeden z widzów miał po meczu zahaczyć swoim subaru oponę samochodu, który prowadził Doug Ramsey, 53-letni szef Beyond Meat. To rozwścieczyło przedstawiciela wegańskiej firmy, który miał nawet grozić kierowcy subaru śmiercią.

Reklama

Według relacji świadków Ramsey rozbił tylną szybę w drugim aucie. Gdy właściciel z niego wysiadł, został uderzony przez Ramseya i ugryziony w nos tak mocno, że jego kawałek został w zębach napastnika. Szef Beyond Meat miał na dodatek wykrzykiwać groźby o charakterze terrorystycznym. Policja aresztowała mężczyznę i oskarżyła go o napaść trzeciego stopnia, czyli umyślne spowodowanie obrażeń ciała. Wyrok w tej sprawie ma zapaść w przyszłym miesiącu. 

Fala problemów Beyond Meat

Firma Beyond Meat 20 września poinformowała o zawieszeniu Douga Ramseya w obowiązkach. Mężczyzna pracował jako prezes przedsiębiorstwa od grudnia 2021 roku. 

Akcje spółki spadły w tym roku o 73 proc., obniżając rynkową wycenę firmy do 1,09 mld dolarów. Jeszcze trzy lata temu jej wartość oceniano na 13,4 mld dolarów. Incydent, do którego doszło po meczu Arkansas Razorbacks zapewne nie pomoże Beyond Meat. 

Zobacz także: Szef Beyond Meat: Nowy podatek mięsny to ciekawa propozycja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy