"Czyste, Zielone Miasta" w Uniejowie podczas "Earth Festival" 2022

W Uniejowie trwa "Earth Festival" 2022. Miasto jest doskonałym przykładem połączenia bogactwa przyrody z ciągle żywą historią średniowiecza i bardzo dobrze wykorzystanym potencjałem wód geotermalnych. Dlatego w sobotę Uniejów jest gospodarzem projektu "Czyste, Zielone Miasta" organizowanego przez Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

W sobotę, 20 sierpnia akcja "Czyste, Zielone Miasta" zawitała do Uniejowa, gdzie odbywa się "Earth Festival" 2022. Wydarzenia zapewniają uczestnikom moc atrakcji nie tylko muzycznych, ale także ekologicznych.

Uniejów. Zdrowie przez wodę

"Sanus per aquam", czyli zdrowie przez wodę - to naczelna dewiza Uniejowa. Od 2012 r. miasto jest pierwszym w kraju uzdrowiskiem termalnym, głównie za sprawą solanki osiągającej temperaturę niemal 70 stopni Celsjusza.

Reklama

Uzdrowisko oferuje również szereg możliwości aktywnej rekreacji, sportu i turystyki w otoczeniu pięknej przyrody. Malowniczy zespół parkowo-zamkowy z cennymi gatunkami roślin, połacie lasów, łąki, starorzecza i cudowne polany zachęcają do obcowania z naturą.

"Czyste, Zielone Miasta" w Uniejowie

Podczas akcji "Czyste, Zielone Miasta" odbywa się sadzenie drzew. Organizatorzy wraz z mieszkańcami stworzą nowy las o powierzchni 30 arów. Ważną częścią projektu jest także sprzątanie odbywające się w okolicach plaży miejskiej nad brzegiem Warty.


Eko-miasteczko "Earth Festival" 2022

W ramach trwającego festiwalu można odwiedzić także eko-miasteczko, w którym są prezentowane ciekawe i proste rozwiązania dobre dla naszego zdrowia oraz środowiska. Przygotowano m.in.:

  • sportowe wyzwania w wirtualnej rzeczywistości,
  • strefę beauty z eko-pielęgnacją,
  • konkursy z nagrodami,
  • ekowarsztaty: budowanie domków dla owadów, obrazki z roślin i wiele innych.

Odwiedzający eko-miasteczko mają możliwość obejrzenia polskiego autobusu wodorowego Nesobus wyprodukowanego przez Grupę Polsat Plus. Na sobotę zaplanowano także kino "Earth Festival", podczas którego emitowane będą filmy przyrodnicze i fabularne.

Atrakcje w miasteczku mają na celu promowanie postaw ekologicznych. "Chcemy, aby każdy z uczestników otrzymał wiedzę na temat tego, co może zrobić dla środowiska w swoim domu i bliskiej okolicy. Chcemy promować racjonalne i odpowiedzialne podejście do tego jak żyjemy, z czego korzystamy. Pragniemy inspirować do drobnych, pozytywnych zmian na lepsze, które razem przyczynią się do stworzenia czegoś większego" - podkreślają organizatorzy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Earth Festival Uniejów | czyste zielone miasta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy