Nie elektryczne, nie wodorowe. Auto, które ładuje się z otoczenia

Neutrino Energy Group opracowała pionierską metodą pozyskiwania energii bezpośrednio z neutrin - wysokoenergetycznych, mikroskopijnych cząsteczek, które nieustannie bombardują ziemię. W pierwszym kroku firma planuje użyć jej do stworzenia alternatywnej formę odnawialnej energii. W drugim - by zaprojektować auto, które będzie nią zasilane.

Nazwa samochodu bierze się od liczby π, której wartość jest niewymierna. Nikt jeszcze nie ustalił jej pełnej wartości, dlatego wydaje się być nieskończona.
Nazwa samochodu bierze się od liczby π, której wartość jest niewymierna. Nikt jeszcze nie ustalił jej pełnej wartości, dlatego wydaje się być nieskończona.Neutrino Energy Groupmateriały prasowe
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Rozwój technologii neutrinowoltaicznej to nie jedyny projekt, nad którym intensywnie pracuje Neutrino Energy Group. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Car Pi, a wielu oczekuje, że odniesie on spektakularny sukces.

Firma intensywnie pracuje nad opracowaniem, skonstruowaniem i wyprodukowaniem Car Pi, który ma być jedynym w swoim rodzaju samochodem, czerpiącym energię z otoczenia, tym samym stając się całkowicie niezależnym od "brudnej" energii.

Nazwa "Car Pi" bierze się stąd, że wartość liczby π  jest niewymierna. Tak jak jej cyfry wydają się ciągnąć w nieskończoność, tak innowacyjna technologia energetyczna zawarta w Car Pi będzie napędzać tę niezrównaną innowację motoryzacyjną wiecznie.

Perpetuum mobile?

Ten niezwykły pojazd generuje własną energię poprzez wykorzystanie neutrin i innego niewidzialnego promieniowania, dzięki czemu jest pierwszym na świecie samochodem, który nie wymaga ładowania w standardowej stacji ładowania. Zamiast tego pobiera to, czego potrzebuje, aby jechać wiecznie, czy to jadąc, czy po prostu siedząc bez ruchu.

W zależności od okoliczności, zdaniem producenta, 1 godzina zwykłego parkowania samochodu na zewnątrz może zapewnić do 100 kilometrów zasięgu. Trudno jednak zrozumieć skąd firma może mieć tę informację, ponieważ samochód jest jeszcze w fazie planowania i nie został wyprodukowany jeszcze ani jeden egzemplarz.

Jak działa?

Samochód Pi uzyskuje źródło paliwa dla swojego działania z nieskończenie dostępnego, ekologicznego i zrównoważonego elementu, dzięki wykorzystaniu unikalnych nanomateriałów, takich jak domieszkowany grafen zmieszany z Kevlarem i włóknem węglowym, do produkcji unikalnych ogniw, które wychwytują przejście neutrin i innych form promieniowania niewidzialnego, wywołując oscylacje subatomowe, a tym samym przyczyniają się do odejścia od stosowania paliw kopalnych w kierunku czystych i spójnych źródeł energii.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszego modelu?

Firma zapowiedziała, że na przełomie 2023 i 2024 roku rozpocznie przemysłową produkcję neutrinowoltaiki. Car Pi jest drugi w kolejności. Firma nie podała żadnych konkretnych dat, ani nie udostępniła żadnych zdjęć prototypu.

Akcja ratunkowa nietoperzy. Zmrożone spadają na ulicęAFP
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas