Nie elektryczne, nie wodorowe. Auto, które ładuje się z otoczenia

Neutrino Energy Group opracowała pionierską metodą pozyskiwania energii bezpośrednio z neutrin - wysokoenergetycznych, mikroskopijnych cząsteczek, które nieustannie bombardują ziemię. W pierwszym kroku firma planuje użyć jej do stworzenia alternatywnej formę odnawialnej energii. W drugim - by zaprojektować auto, które będzie nią zasilane.

Rozwój technologii neutrinowoltaicznej to nie jedyny projekt, nad którym intensywnie pracuje Neutrino Energy Group. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszy się projekt Car Pi, a wielu oczekuje, że odniesie on spektakularny sukces.

Firma intensywnie pracuje nad opracowaniem, skonstruowaniem i wyprodukowaniem Car Pi, który ma być jedynym w swoim rodzaju samochodem, czerpiącym energię z otoczenia, tym samym stając się całkowicie niezależnym od "brudnej" energii.

Nazwa "Car Pi" bierze się stąd, że wartość liczby π  jest niewymierna. Tak jak jej cyfry wydają się ciągnąć w nieskończoność, tak innowacyjna technologia energetyczna zawarta w Car Pi będzie napędzać tę niezrównaną innowację motoryzacyjną wiecznie.

Reklama

Perpetuum mobile?

Ten niezwykły pojazd generuje własną energię poprzez wykorzystanie neutrin i innego niewidzialnego promieniowania, dzięki czemu jest pierwszym na świecie samochodem, który nie wymaga ładowania w standardowej stacji ładowania. Zamiast tego pobiera to, czego potrzebuje, aby jechać wiecznie, czy to jadąc, czy po prostu siedząc bez ruchu.

W zależności od okoliczności, zdaniem producenta, 1 godzina zwykłego parkowania samochodu na zewnątrz może zapewnić do 100 kilometrów zasięgu. Trudno jednak zrozumieć skąd firma może mieć tę informację, ponieważ samochód jest jeszcze w fazie planowania i nie został wyprodukowany jeszcze ani jeden egzemplarz.

Jak działa?

Samochód Pi uzyskuje źródło paliwa dla swojego działania z nieskończenie dostępnego, ekologicznego i zrównoważonego elementu, dzięki wykorzystaniu unikalnych nanomateriałów, takich jak domieszkowany grafen zmieszany z Kevlarem i włóknem węglowym, do produkcji unikalnych ogniw, które wychwytują przejście neutrin i innych form promieniowania niewidzialnego, wywołując oscylacje subatomowe, a tym samym przyczyniają się do odejścia od stosowania paliw kopalnych w kierunku czystych i spójnych źródeł energii.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszego modelu?

Firma zapowiedziała, że na przełomie 2023 i 2024 roku rozpocznie przemysłową produkcję neutrinowoltaiki. Car Pi jest drugi w kolejności. Firma nie podała żadnych konkretnych dat, ani nie udostępniła żadnych zdjęć prototypu.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: car pi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy