​Kielce: Prezentacja zeroemisyjnych pojazdów na targach Transexpo

Na zaczynających się w Kielcach targach Transexpo zaprezentowane będą najnowsze autobusy zeroemisyjne. To pojazdy elektryczne, oraz wodorowe - informują organizatorzy.

Targi to okazja do pochwalenia się swoimi projektami przez polskich producentów
Targi to okazja do pochwalenia się swoimi projektami przez polskich producentówTomasz KawkaEast News

Na targach mają być zaprezentowane premiery od marki Solaris Bus&Coach, najnowszy wodorowy autobus firmy Autosan oraz elektryczny ppjazd od ARP e-Vehicles.

Podczas trzydniowego wydarzenia będą zaprezentowane m.in. pojazdy Solaris, w tym tegoroczny autobus elektryczny Urbino 9 LE electric. - Przypomnijmy, że 30 września zadebiutował on on-line, a teraz będziemy świętowali jego targowy debiut - przekazała PAP Urszula Kołodziejczyk z Targów Kielce. Spółka ma także zaprezentować pojazdy Urbino 15 LE electric, które swoją premierę online miał w ubiegłym roku. Na targach pokazany będzie także po raz pierwszy Urbino 12 hydrogen.

Swoją targową premierę będzie miał również wodorowy Autosan SANCITY 12LFH. Niskopodłogowy autobus o długości 12 m ma napęd elektryczny. W pojeździe zamontowano silnik elektryczny, wraz z modułem zasilania z ogniwem paliwowym. Magazyn energii mają stanowić baterie litowo-tytanowe oraz zbiorniki wodoru.

Zaprezentowany zostanie również autobus Pilea, który wyprodukowało ARP e-Vehicles. Zdaniem producenta to pierwszy polski autobus, który od samego początku był projektowany jako pojazd elektryczny. Autobus jest wykonany w ponad 60 proc. z polskich komponentów.

Swoją ofertę przedstawi także MAN. Wśród prezentowanych pojazdów elektrycznych będzie m.in. MAN Lion’s City E, który wyprodukowano w fabryce w Starachowicach.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego Transexpo potrwają do piątku.

Szczyt klimatyczny w Glasgow. Ostatnia szansa na neutralność klimatyczną?eNewsroom
PAP
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas