Ubrania do kompostu. Metoda na fast fashion

Niektóre firmy twierdzą, że ich odzież została wyprodukowana w duchu zrównoważonego rozwoju. Dla niektórych oznacza to redukcję emisji dwutlenku węgla podczas produkcji, a dla innych możliwość kompostowania ubrań.

Rynek odzieży pochodzenia roślinnego szybko się rozwija. Obecnie zarówno obuwie, jak i ubrania są produkowane z roślinnych materiałów, np. skórek jabłek i ananasów. 

Moda, która znika

Marka Without obiecuje z kolei, że ich ubrania rozłożą się pod koniec swojego życia. W przeciwieństwie do mainstreamowej i mało ekologicznej odzieży, ubrania startupu nadają się do kompostowania podobnie jak odpady z jarzyn i owoców.

Według firmy wszystkie produkty są w 100 proc. wykonane z roślinnych składników recyklingu, takich jak konopie czy włókno kokosowe. Firma promuje podejście "0 plastiku".

Reklama

Eric Liedtke (były pracownik firmy Adidas), dyrektor generalny firmy Unless mówi, że miał dość tworzenia mody na bazie syntetyków i zarazem szkodliwej dla środowiska. Liedtke twierdzi, że takie ubrania pozostają z ludźmi na wieczność.

Według projektanta główną zaletą projektów biodegradowalnych jest to, że kiedy konsument nie będzie chciał nosić już ubrania, ono po prostu zniknie nie powodując szkody dla klimatu.

Liedtke ma nadzieję, że firma będzie współpracować z innymi markami, ponieważ coraz więcej firm chce walczyć z negatywnym obrazem fast fashion.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wysypisko śmieci | odzież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama