Jakie kwiaty kupić na Dzień Kobiet 2023? To nie muszą być goździki

Przyjęło się, że kwiaty to idealny prezent dla pań na Dzień Kobiet. Jeszcze niedawno bukiety składały się głównie z goździków. Obecnie możemy pozwolić sobie na szaleństwo. Na rynku znajdziemy wiele różnych gatunków i kolorów kwiatów. Ich różnorodna symbolika pozwoli na skomplementowanie każdej pani. Na jaki kolor i odmianę warto postawić? Które z nich stworzą najładniejsze kompozycje na Dzień Kobiet w 2023 roku?

Kwiaty idealne na każdą okazję. Nie tylko na Dzień Kobiet 2023

Najlepszym wyborem na Dzień Kobiet będzie tulipan. To godne zastępstwo popularnego kiedyś goździka. Kwiaty te na myśl przywołują wiosnę. Symbolizują radość, szczęście oraz dobrobyt. Bukiet tulipanów wyrazi sympatię oraz wdzięczność. Ich dodatkową zaletą jest także to, że można je znaleźć w wielu kolorach, a niektóre odmiany cieszą się nawet delikatnym zapachem.

Najpopularniejszym gatunkiem kwiatów, które pasują na każdą okazję, są róże. Ich niepodważalną zaletą jest to, że dobrze się prezentują zarówno w bukiecie, jak i pojedynczo. Podarowanie róży to miły i elegancki gest, który sprawi przyjemność każdej kobiecie.

Reklama

Oryginalnym pomysłem jest wręczenie paniom bukietów złożonych z niezapominajek lub frezji. Delikatne i subtelne kwiaty, symbolizują szacunek i są dobrym pomysłem w przypadku nowych znajomości. Frezje będą także zaproszeniem do flirtu.

Dla mamy lub babci lepszym pomysłem może być zakupienie rośliny w doniczce. Warto uwzględnić praktyczny aspekt tego rodzaju rośliny. Przyjemnością będzie nie tylko jej otrzymanie, ale także to, że można o nią dbać i ozdobi dom na dłużej. Można postawić na storczyki, które symbolizują doskonałość lub na odmianę róży, którą można hodować w doniczce.

Goździki dobrze jest wręczyć osobom, które lubią tradycję. Kwiaty te sprawdzą się w oficjalnych sytuacjach. Wyrażą nie tylko szacunek i uznanie, ale będą także symbolem wdzięczności. To najbezpieczniejsza opcja, która trafi w gust każdego. Można dostać zarówno odmiany goździków o dużych, bogatych kwiatostanach, jak i te o drobnych kwiatach i delikatnych kolorach. Bukiet z nich złożony będzie grzeczny i w dobrym guście

Bukiet można skomponować także z suszonych kwiatów. To nowatorskie podejście sprawi, że bukiet będzie cieszył oko przez dłuższy czas. Bukiet z suszonych kwiatów może być w każdym kolorze. Profesjonalnie wykonany bukiet nie będzie się sypał, a jego walory estetyczne będą dorównywać świeżym kwiatom.

Jakie znaczenie ma kolor kwiatów?

Większe znaczenie niż odmiana ma kolor wręczanych kwiatów. Czerwony jest zarezerwowany dla bliskich i intymnych relacji, ponieważ symbolizuje miłość oraz pożądanie. Biały kolor można skierować do dziewczynek i młodych kobiet. Symbolizuje szczerość oraz czystość zamiarów.

W przypadku dalszych relacji, a także tych koleżeńskich warto postawić na pastelowe kolory kwiatów. Sprawdzą się takie odcienie, jak różowy, błękitny, żółty i jasnopomarańczowy

Nie warto dawać kwiatów w kolorze fioletowym, ponieważ jest to barwa żałoby i smutku. W miłości będzie oznaczała jej koniec.

Zobacz także:

Dzień Kobiet 2023: Kiedy jest to święto i co kupić na prezent?

Dzień Chłopaka 2022. Kiedy wypada i czym różni się od Dnia Mężczyzny?

TOP 15 najpopularniejszych wiosennych kwiatów. Dzięki nim ogród rozbłyśnie paletą barw


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama