Wąż w Poznaniu. 1,5-metrowy pyton pełzał po chodniku

W nocy z niedzieli na poniedziałek w dzielnicy Wilda w Poznaniu po chodniku "spacerował" wąż. 1,5-metrowym pytonem zaopiekowała się straż miejska.

Wąż został zaobserwowany przez przechodniów na ul. Różanej. Przemysław Piwecki ze straży miejskiej potwierdził, że strażnicy otrzymali zgłoszenie o błąkającym się po mieście gadzie. 

"Otrzymaliśmy zgłoszenie o wężu, który pełzał przy zabudowaniach ulicy Różanej" - potwierdził Piwecki w rozmowie z epoznan.pl.

Wąż na Wildzie w Poznaniu. Nagranie wideo

Ekopatrol straży miejskiej pracuje do godz. 22:00, więc do węża wysłano funkcjonariuszy z wydziału interwencyjno-drogowego. Strażnikom udało się odłowić pytona i w plastikowym pojemniku przekazać Ekopatrolowi.

"Gad zostanie przekazany pod czasową opiekę wolontariusza współpracującego ze Strażą Ochrony Zwierząt" - przekazała straż miejska.

Reklama

Zwierzę to najprawdopodobniej pyton królewski. Ustalono, że gad mierzył ok. 1,5 metra. Gatunek ten jest często spotykany w domowych hodowlach, także w Polsce. Wąż naturalnie występuje w Afryce Środkowej i Zachodniej. Nie jest jadowity.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pyton królewski | Wąż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy