Szpital walczy z gołębiami przy pomocy dźwięków. Mieszkańcy są wściekli

Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie zdecydował się na nietypową metodę odstraszania gołębi. Postanowiono zamontować urządzenie imitujące dźwięki egzotycznych ptaków. Metoda jest skuteczna, ale mieszkańcy mają jej dość.

Szpital już od dawna mierzył się z problemem, jakim są gołębie. Ptaki zostawiają dużą ilość odchodów, co stanowiło duży problem dla sprawności funkcjonowania centralnych wentylacji. 

Władze szpitala próbowały wielu metod, w tym kolców, siatek na gołębie czy sztucznych kruków. Gołębie okazały się jednak na nie odporne

Ostatecznie zdecydowano na zamontowanie na dachu urządzenia, który emituje dźwięki egzotycznego ptactwa. Metoda okazała się skuteczna, jednak nie podoba się wszystkim mieszkańcom.

"To jest nie do wytrzymania"

Okoliczni mieszkańcy bardzo szybko zaczęli narzekać na uciążliwe dźwięki. W jednej ze skarg możemy przeczytać, że dźwięk jest emitowany od 6:00 do 19:00 co 3-5 minut i trudno przy nim normalnie funkcjonować. Dźwięk różni się od prawdziwego śpiewu ptaków, ponieważ jest zapętlony i mieszkańcy muszą słuchać cały czas tej samej sekwencji. 

Reklama

"To jest nie do wytrzymania" - napisał krótko jeden z mieszkańców. "Nie dziwię się, że gołębie nie mogą tego wytrzymać" - dodał inny. 

Odpowiedź szpitala

Dyrekcja szpitala ze względu na skargi przyciszyła maksymalnie urządzenie. Zgodnie z obietnicami, jeśli mimo to urządzenie nadal będzie uciążliwe dla mieszkańców, to placówka z niego zrezygnuje.  

Źródła: epozan.pl, gniezno24.com

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gołębie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy