Wąż wślizgnął się do auta córki. Matka usunęła go gołymi rękami

Nie tylko Australia jest znana z węży — dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych również mogą stanowić nie lad wyzwanie. Ostatnio do niebezpiecznej sytuacji doszło w Teksasie. Wąż wślizgnął się do auta kobiety, której matka usunęła go gołymi rękami.

Kobieta bez większych obaw złapała za ogon węża i wyciągnęła go z samochodu.
Kobieta bez większych obaw złapała za ogon węża i wyciągnęła go z samochodu.123RF/PICSEL

Nicole Graham wraz z córką Graham prowadzą firmę, The Garden Hen, która uczy podstawowych umiejętności gospodarskich, między innymi takich jak budowa kurników. Gdy wykonywały zlecenie u klienta w Burton, nagle zauważyły, że na terenie posesji znajduje się wąż. Zwierzę znalazło drogę do auta córki Graham i wpełzło do silnika. Kobiety postanowiły nie czekać na pomoc, tylko działać od razu.

"Nie próbujcie tego w domu"

Córka Nicole nagrała całe zdarzenie na kamerze. Widzimy na nim, jak kobieta spokojnie łapie ręką węża za ogon i wyciąga go z silnika samochodu. Zwierzę stawiało przez chwilę opór, jednak kobieta uspokoiła go słowami "Spokojnie kochanie, nikt nie chce cię skrzywdzić". I chociaż wąż prawdopodobnie tego nie zrozumiał, strategia Nicole okazała się skuteczna — pokaźnej długości zwierzę udało się wyciągnąć z samochodu.

Kobieta w drugiej ręce trzymała kij, by na wszelki wypadek odsunąć gada od siebie. Zwierzę jednak nie podjęło próby ataku.

Nicole przyznaje, że podeszła do całej operacji tak spokojnie, ponieważ robiła to już wcześniej i wiedziała, że wąż jest niejadowity. Podkreśliła, że nie powinno się robić tego samego w domu. W podobnej sytuacji lepiej wezwać specjalistów.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas