Atak rekina w Australii. Nie żyje nastoletni surfer

Zmarł nastolatek, który został w czwartek zaatakowany przez rekina na półwyspie Yorke w Australii Południowej - przekazała lokalna policja. To już trzeci śmiertelny atak w ciągu roku w tym stanie.

W wyniku ataku rekina w Australii Południowej zginął 15-latek. To już trzeci taki śmiertelny wypadek w tym roku w tym regionie
W wyniku ataku rekina w Australii Południowej zginął 15-latek. To już trzeci taki śmiertelny wypadek w tym roku w tym regionie123RF/PICSEL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Do ataku rekina doszło w czwartek, 28 grudnia ok. godz. 13:30 czasu lokalnego. Zdarzenie miało miejsce na plaży Ethel na terenie parku narodowego Innes w Australii Południowej.

Australia. Rekin zabił 15-latka

Ofiarą okazał się 15-letni surfer, który pływał w oceanie. Nastolatek pochodził z Maslin Beach na przedmieściach miasta Adelaide. Jest ono położone kilka godzin drogi od miejsca, gdzie doszło do tragicznego wypadku.

Policjanci poinformowali, że wraz ze śledczymi przygotowują raport dla koronera. Nie udzielono więcej informacji na ten temat.

W tym roku to już trzeci śmiertelny atak rekina, do którego doszło w Australii Południowej. Pod koniec października informowano o 55-letnim mężczyźnie zaatakowanym przez rekina w pobliżu Granite Rock na południe od Streaky Bay.

Z kolei w maju media donosiły o 46-letnim nauczycielu, który został zaatakowany przez rekina na Walkers Rock Beach na Półwyspie Eyrego. Mężczyzna nie przeżył.

To 25 zarejestrowany śmiertelny atak rekina w regionie

W listopadzie w regionie wprowadzono zakaz wycieczek szkolnych na okoliczne plaże. Przyczyną był inny atak rekina - tym razem na 32-letnią kobietę. Gdy walczyła w wodzie o życie, na plaży były trzy grupy uczniów z nauczycielami. Kobieta przeżyła.

Dotychczas w Australii Południowej zarejestrowano 25 przypadków śmiertelnych ataków rekinów na ludzi i ponad 50 innego rodzaju wypadków z udziałem rekinów.

Oko w oko z drapieżnikiem! Dziwna wakacyjna moda© 2014 Associated Press
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas