Zakopywali groźne odpady. Wszystko obserwowała policja

Katarzyna Nowak

Opracowanie Katarzyna Nowak

Na gorącym uczynku zostali przyłapani mężczyźni, którzy chcieli na Śląsku zakopać znaczne ilości odpadów. Wśród nich znajdowały się też substancje zagrażające środowisku.

Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby, które usiłowały zakopać odpady
Bytomscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali na gorącym uczynku cztery osoby, które usiłowały zakopać odpadyPolicja Śląskapolicja.pl

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zatrzymali czterech mężczyzn w piątek 24 maja. Grupa została przyłapana na gorącym uczynku podczas próby zakopania stosów śmieci. Wśród nich znajdowały się gumy, plastiki, folie, odpady zmieszane, a także substancje niebezpieczne. 

Wszyscy mężczyźni wpadli w ręce bytomskich policjantów.

Chcieli zakopać odpady. Zostali przyłapani przez policję

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo w tej sprawie. Mężczyźni w wieku od 40 do 60 lat będą odpowiadać przed sądem. W zależności od postawionych zarzutów ws. nieodpowiedniego postępowania z odpadami może grozić im grzywna lub od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Art. 183. Nieodpowiednie postępowanie z odpadami:

§ 1. Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, zbiera, unieszkodliwia, transportuje odpady lub substancje albo dokonuje odzysku odpadów lub substancji w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 6. mówi z kolei o tym, że "jeżeli sprawca czynu określonego w § 1-5a działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5".

Folie, kalosze i węże chcieli zakopać na Śląsku mężczyźni w wieku 40 do  60 lat
Folie, kalosze i węże chcieli zakopać na Śląsku mężczyźni w wieku 40 do 60 latmat.prasowe: Śląska Policjapolicja.pl
Żmije rozpoczęły sezon godowy. Jadowite węże można spotkać w polskich lasachPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas