Kolejny pożar odpadów w Polsce. Na Pomorzu paliła się duża hałda

W miejscowości Ostrowite pod Pruszczem Gdańskim doszło w piątek do pożaru odpadów. Paliła się hałda o powierzchni ok. hektara. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej.

W piątek w miejscowości Ostrowite w woj. pomorskim wybuchł pożar na wysypisku śmieci
W piątek w miejscowości Ostrowite w woj. pomorskim wybuchł pożar na wysypisku śmieciKP PSP Pruszcz Gdański/Pomorski Urząd Wojewódzkimateriały prasowe

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków ok. godziny 12:00. Paliła się hałda śmieci o powierzchni 100 na 100 metrów znajdująca się w miejscowości Ostrowite k. Pruszcza Gdańskiego (woj. pomorskie).

Pomorskie. Pożar wysypiska odpadów w miejscowości Ostrowite

Na miejsce oprócz straży pożarnej udali się przedstawiciele Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pruszczu Gdańskim.

Jak przekazał Pomorski Urząd Wojewódzki, po kilku godzinach udało się ugasić pożar. "Sytuacja jest stabilna" - poinformowano.

"Ogromne zadymienie, w pobliżu zabudowania. Na miejscu pracują strażacy" - przekazał w mediach społecznościowych strażacki portal Remiza.

Przedstawiciele znajdującej się w pobliżu gminy Pszczółki zaapelowali do mieszkańców o zachowanie ostrożności w związku z pożarem. "Uprzejmie prosimy mieszkańców sołectw Ostrowite, Skowarcz oraz Różyny o zamknięcie okien oraz unikanie przebywania na zewnątrz" - napisano w mediach społecznościowych.

Polecamy

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas