Dominika Tarczyńska z programu "Czysta Polska" wybrana dziennikarką roku

Prowadząca program "Czysta Polska" w Polsat News Dominika Tarczyńska została wybrana dziennikarką roku według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW). Organizacja doceniła m.in. jej zaangażowanie i wsparcie rozwoju zielonej energii w Polsce.

Dominika Tarczyńska, prowadząca program "Czysta Polska" Polsat News została dziennikarką roku według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
Dominika Tarczyńska, prowadząca program "Czysta Polska" Polsat News została dziennikarką roku według Polskiego Stowarzyszenia Energetyki WiatrowejINTERIA.PL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

W Serocku trwa konferencja PSEW2023 dotycząca sytuacji na rynku odnawialnych źródeł energii. We wtorek podczas wydarzenia przyznano także specjalne nagrody dla dziennikarzy i organizacji ekologicznych.

Dominika Tarczyńska z Polsat News dziennikarką roku PSEW

Laureatką nagrody dla dziennikarki roku została Dominika Tarczyńska, jedna z prowadzących program "Czysta Polska" i reporterka programu "Nowy Dzień" na antenie Polsat News. Dziennikarka jest także zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Program Czysta Polska.

Dominika Tarczyńska w tematykę ochrony środowiska jest zaangażowana od 2019 r., a od 2021 r. prowadzi w Polsat News program "Czysta Polska" o klimacie, przyrodzie i ekologii. Reportaże i pełne odcinki ukazują się także w serwisie Zielona Interia. Program niedawno świętował emisję setnego odcinka.

Nagroda za wsparcie rozwoju OZE w Polsce

"Na antenie uczy i edukuje na temat ekologii, ochrony środowiska. Wnikliwie i rzetelnie rozwija na antenie debatę o zielonej transformacji. Branża energetyczna to trudna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina - tym bardziej doceniamy profesjonalizm, zaangażowanie i wsparcie rozwoju OZE w Polsce" - uzasadnili swój wybór organizatorzy plebiscytu.

- Ta nagroda jest tak naprawdę nagrodą dla Polsat News. Żadna inna telewizja w Polsce nie poświęca ochronie środowiska, zmianom klimatu i energetyce tyle czasu antenowego, co właśnie Polsat News. Tłumaczymy widzom transformację energetyczną i korzyści z przejścia na odnawialne źródła energii. Jesteśmy zawsz tam, gdzie potrzebuje nas natura - mówi dziennikarka roku.

Ekologiczna strona Polsat NewsPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas