​Prezydent Duda dla PN: Potrzebujemy elektrowni atomowych

Żeby mieć stałe dostawy prądu, potrzebne są nam elektrownie jądrowe - stwierdził prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Dominiką Tarczyńską dla Polsat News. Para prezydencka zainaugurowała trzecią edycję ogólnopolskiej akcji #sadziMY

Para prezydencka podczas inauguracji akcji #sadziMY
Para prezydencka podczas inauguracji akcji #sadziMY Grzegorz Michałowski PAP

W piątek para prezydencka wzięła udział w sadzeniu drzew w Nadleśnictwie Piotrków, wspólnie z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami i pracownikami Lasów Państwowych. Na powierzchni ponad trzech hektarów w Lesie Wolborskim na obrzeżach Piotrkowa Trybunalskiego zasadzone zostaną sosny, buki i jarzęby.

Prezydent opowiedział o inicjatywie w rozmowie z Dominiką Tarczyńską ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska na antenie Polsat News.

Cała rozmowa Dominiki Tarczyńskiej z prezydentem Andrzejem Dudą 

Polsat News

Andrzej Duda zachęcił, aby "przychodzić do nadleśnictw i brać sadzonki. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w akcji #sadziMY"

W siedzibach nadleśnictw udostępnione zostaną każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew. Leśnicy podpowiedzą, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki.

- Dziś razem z nami było tu prawie 600 osób - powiedział Andrzej Duda. - Chcemy chronić klimat, zmieniamy Polskę, dokonujemy przekształceń w naszym przemyśle, przede wszystkim energetycznym, zgodnie z zasadą, którą przyjęliśmy w czasie COP24 w Katowicach, czyli sprawiedliwej transformacji - powiedział Andrzej Duda. Dodał, że należy działać "w taki sposób, aby ludzie nie tracili miejsc pracy, ale byśmy w miarę możliwości jak najszybciej odchodzili od źródeł ciepła wysokoemisyjnych". - W Pałacu Prezydenckim i Kancelarii częściowo używane są samochody elektryczne - przekazał Andrzej Duda.

- Trzeba myśleć o przyszłych pokoleniach, ale musimy też myśleć o tych, którzy są tutaj dziś i będą tu za chwilę - powiedział. - Mogę zapewnić młodych ludzi, że te procesy są cały czas realizowanie - powiedział w odniesieniu do postulatów wysuwanych przez młodzieżowych aktywistów klimatycznych. - W tej chwili realizowane są choćby projekty farm wiatrowych na Bałtyku - wymienił Duda.

- Nie ma wątpliwości, że w takim wielkim kraju jak nasz, po to, żeby mieć pewność stałej dostawy energii elektrycznej, potrzebne nam będą elektrownie atomowe - stwierdził prezydent.

Polsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas