Dziki rozbiły gang narkotykowy. Zjadły cały towar

Okazuje się, że dziki są zmorą nie tylko rolników, ale także dilerów. Dzięki swojemu zamiłowaniu do rycia w ziemi dziki z Włoch przyczyniły się do rozbicia mafii narkotykowej. Dilerzy kokainy przetrzymywali towar lesie, gdzie został znaleziony i skonsumowany przez zwierzęta. Jego wartość detaliczna sięgała 900 tys. zł.

Dziki zjadły dwa kilogramy kokainy, lecz nie ucierpiały na zdrowiu.
Dziki zjadły dwa kilogramy kokainy, lecz nie ucierpiały na zdrowiu. 123RF/PICSEL
partner merytoryczny
banner programu czyste powietrze

Albańsko-włoski gang narkotykowy wpadł na pomysł rozdzielenia dwóch kilogramów kokainy do mniejszych woreczków i zakopania ich w lesie we włoskiej dolinie Val di Chiana. Grupa składała się z trzech Albańczyków i jednego Włocha.

Dziki wytropiły kokainę w lesie

Dilerom udało się zabezpieczyć skutecznie towar przez ludźmi, lecz nie przed zwierzętami. Na ich trop trafiły dziki, które lubią ryć w ziemi. Zwierzęta po odkryciu narkotyków zjadły ich zawartość, przez co wprawiły się w stan odurzenia.

Dilerzy szybko odkryli "dziką imprezę", co wywołało ich wściekłość i brak ostrożności. Dzięki temu zdarzeniu policji udało się podsłuchać, jak dilerzy rozmawiali ze sobą o zdarzeniu i "naćpanych dzikach" w lesie. W efekcie funkcjonariusze zebrali ostateczne dowody obciążające handlarzy i doprowadzili do ich zatrzymania. Nie doszłoby do tego gdyby nie dziki.

Dzikie straty

Dziki zjadły dwa kilogramy kokainy, której wartość hurtowa oceniana jest na, w przeliczeniu, 86 tys. zł. Cena detaliczna jest jednak ponad 10-krotnie wyższa i wynosi aż 900 tys. , ponieważ dilerzy liczyli sobie za gram 450 zł. Dwa kilogramy potrafili sprzedać w ciągu zaledwie miesiąca.

Policja zabezpieczyła puste paczki pozostawione przez dziki, a resztki niezjedzonych narkotyków zostały skonfiskowane. Pomimo konsumpcji tak dużej ilości narkotyków, zwierzęta nie ucierpiały na zdrowiu ze względu na dużą masę. Zdaniem policji dziki wytrzeźwiały już w ciągu kilkunastu godzin.

Działalność grupy przestępczej trwała zaledwie pół roku. Rozpoczęła się we wrześniu 2018 r. i została rozbita przez dziki w marcu 2019 r.

Co można znaleźć w śmietniku?Przemysław BiałkowskiProgram Czysta Polska
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas