Słynny pies aktor podbił Oscary 2024. Messi skradł serca widzów i aktorów

Mimo że co roku Oscary to święto przede wszystkim aktorek, aktorów i całej branży filmowej, to tegoroczne rozdanie nagród miało jeszcze jedną, zaskakującą gwiazdę. To Messi - pies-aktor, który wystąpił we francuskim filmie "Anatomia upadku".

Pies Messi, który wystąpił w filmie "Anatomia upadku" stał się gwiazdą podczas gali rozdania Oscarów 2024
Pies Messi, który wystąpił w filmie "Anatomia upadku" stał się gwiazdą podczas gali rozdania Oscarów 2024Rich Polk / ContributorEast News

"Mimo że jest tylko psem, Messi mógł zagrać rolę tego roku" - powiedział w niedzielę podczas rozdania Oscarów 2024 prowadzący Jimmy Kimmel. Niebieskooki, 7-letni border collie ubrany w muszkę miał na widowni nawet swój fotel. Skradł całe show.

Kim jest Messi, pies aktor na gali Oscary 2024?

Nie tylko Jimmy Kimmel był zachwycony występem psa w filmie "Anatomia upadku". Zwierzę co prawda gra rolę drugoplanową w thrillerze reżyserii Justine Triet, ale jego występ był na tyle wiarygodny (a sceny - nie da się ukryć - trudne), że to Messi skradł serca widzów.

W jednym z ujęć pies np. musiał zagrać scenę zatrucia. "Jest niesamowita" - ocenił Kimmel. W podobnym tonie na czerwonym dywanie o psim aktorze wypowiadała się m.in. zachwycona jego talentem Emma Stone, tegoroczna lauretka statuetki za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą.

Reżyserka "Anatomii upadku" Justine Triet, w którym wystąpił Messi, odgrywając rolę psa o imieniu Snoop, powiedziała, że nie był on "kolejną postacią czy zwierzęciem biegającym po planie, ale tak samo pełnoprawnym członkiem obsady jak każdy inny aktor".

Triet zdradziła także, że po 22 dniach na planie psi aktor otrzymał od obsady i ekipy filmowej owację na stojąco. "I słusznie - jego występ powinien znaleźć się w kanonie psich ról kinowych" - ocenia BBC Culture.

Pies z filmu "Anatomia upadku" stał się światową gwiazdą

W filmie "Anatomia upadku" Messi odgrywa rolę psa należącego do niewidomego chłopca o imieniu Milo. Dziecko znajduje ciało swojego ojca, a główną podejrzaną o morderstwo staje się żona mężczyzny, matka Milo.

Od premiery filmu psi aktor Messi stał się światową sensacją i skradł serca widzów nie tylko filmu, ale i wszystkich rozdań nagród, na których się pojawia. W sieci można znaleźć zdjęcia i filmy pokazujące jak na oficjalnych wydarzeniach z psem bawią m.in. aktor Ryan Gosling czy piosenkarka Billie Eilish.

Psy dla alergików. Te rasy mają wyjątkową zaletęInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas