Znaleziono osiem martwych pytonów i węży boa. Zostały uduszone?

Policjanci z Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem poinformowali, że w okolicznych lasach znaleziono osiem martwych, ogromnych węży. Natknął się na nie spacerowicz. Biegły wskazał, że gady mogły zostać uduszone.

W Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem znaleziono osiem martwych węży z gatunku pyton i boa. Były zakopane w lesie i zawinięte w worek foliowy
W Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem znaleziono osiem martwych węży z gatunku pyton i boa. Były zakopane w lesie i zawinięte w worek foliowy 123RF/PICSEL

Policja wyjaśnia sprawę znalezienia martwych węży. Gady zostały zauważone 12 stycznia przez jednego ze spacerowiczów na leśnej drodze w Tarnowie Podgórnym (woj. wielkopolskie). Z opinii biegłego wynika, że węże zostały uduszone.

Tarnowo Podgórne. Osiem martwych węży w lesie

Śledczy poszukują właściciela zwierząt, hodowcy i wszystkich osób, które wiedzą cokolwiek, co mogłoby pomóc funkcjonariuszom w ustaleniu tożsamości opiekuna bądź opiekunki gadów. Węże na znaleziono na ogólnodostępnej działce w rejonie ul. Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

"Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele rodzaju pyton oraz boa mające od trzech do sześciu metrów długości" - poinformowała policja.

Węże ponadto "znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie" - dodano.

Policyjny biegły wskazał, że przyczyną śmierci węży było uduszenie. Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o właścicielu gadów
Policyjny biegły wskazał, że przyczyną śmierci węży było uduszenie. Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o właścicielu gadówmateriały prasowe

Policja prosi o pomoc w znalezieniu właściciela węży

Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy za uśmiercenie węży może grozić nawet do trzech lat więzienia. Śledczy proszą o kontakt wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące ich właściciela, hodowcy lub mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Nie żyją dwa bieliki. Ptaki zjadły otrute lisyPolsat News
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas